Sisukord
Kultuur
Tänane leht
14.11.2015
Eesti Mälumäng Kes, miks ja kui kaua peavad elama Harku kinnipidamiskeskuses? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Nora sai oma puuri Peetri keskus valmistub elamussportlasi vastu võtma Mobiilside hanke teel peaaegu muidu Eesti väiketootjate õlled vallutasid Moskva restorani Kliendid leidsid nipi külma arve tegemiseks Eesti lühiuudised Andrus Kivirähk esitles oma uut lasteraamatut Üks tuhandeist – See Jaan Tamm Majandus Üks tuhandeist – See Jaan Tamm Lutsulik Luts Välismaa Euroopa ehitab tarasid Putini järel tuleb küüniline varas Välismaa lühiuudised Birma uus lootus Arvamus Juhtkiri: kas Tallinnas elavad Euroopa rikkaimad inimesed? Päeva karikatuur Postimees 1931. aastal: gaasipommidega piirituslaev Tallinna sadamas Vaga vesi Üks tuhandeist – See Jaan Tamm Birma uus lootus Lutsulik Luts Egle Pullerits: Kreeka koerad ja õigus olla Jelena Skulskaja veste: Kui palju on Eesti suurem maailmast? Jaak Jõerüüdi essee: otsese ja kaudse vastutuse paradoks Kultuur Raske on olla jumalanna Orient Occident. Goncourti preemia 2015 Aja auk. Anti-Varro Luulehetk – hetk luules Nädala plaat. Hukkuv hotell Ott Lepland Taimaal: lollid naljad ja kange naps Saatus mängib vingerpussi Andrus Kivirähk esitles oma uut lasteraamatut Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kirjad Islandilt»? Sport Tänak Walesis avapäeva järel kuues Spordi lühiuudised Peatreenerite kanged naised: alati toetamas, virisemata Tallinn Peetri keskus valmistub elamussportlasi vastu võtma Tarbija Mobiilside hanke teel peaaegu muidu Koondada on võimalik väärikalt AK Langovitsi tagasivaade: töölaual Eesti-Vene piirileping Aja auk. Anti-Varro Intervjuu: rändekriisi «pesumasinat» on väga raske välja lülitada Saatus mängib vingerpussi Nädala plaat. Hukkuv hotell Disainivaba kodu Mustamäel Mida arvab Postimehe žürii filmist «Kirjad Islandilt»? Lihtne matemaatika Viimane veerg Mida ütleks vangla, kui tal oleks suu? Jaak Jõerüüdi essee: otsese ja kaudse vastutuse paradoks Marek Tamm: kuidas Roland Barthes võib muuta teie elu Arter SUUSAD VS SIPUKAD Kommist-või-pommist, martidest ja kadridest Hingepeeglid ja kaetud aura ehk hinnalise rätiga eestlanna Saksa pauk Venemaa pihta Tõelise elu jäädvustaja Pareiko kritiseerib kohtunike valesid otsuseid Kunstnik loob Kultuurikatlasse lumesadu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Hukkuv hotell

1 min lugemist
Kode9 FOTO: Kuvatõmmis

Kode9

Nothing

Hyperdub

Hinne: 3

Tellijale Tellijale

Dubstep’i looja kolmanda plaadi pealkiri on «Nothing» ja sellel ei leidugi pealtnäha midagi. Kõige tõenäolisem, et raputas teda kauaaegse koostööpartneri Spaceape’i mullune surm. Spaceape’iga suri Kode9 dubstep – lood on sedakorda lühikesed, 2–3-minutised ega allu alguses isegi üldisele rütmikultuurile, on pigem mingisugused meloodiad, filosofeerimised, aja- ja ruumiaugud. Masin sööb oma juhtmeid. Nine’i seekordsed helid on nii toored ja teistsugused, et artist ilmselgelt võitleb kahe hittplaadi mürts-dub’i vastu. Nine’i kaasmaalane, šotlane Rustie vehkis klaasmõõkadega, ja ka «Nothing» kõlksutab mööda klaaslabürinti.

Kui abstraktsust asendavad lõpuks rütmilisemad palad, kõlavad need, nagu 20 aastat tagasi Metalheadzi drum’n’bass’i mänginud DJ oleks suureks saanud ja teeks midagi muud; kõlavad ka kui Tek 9’i breakbeat või PC Musici popp. Ilmselt DJ Rashadi mälestuseks loob Kode9 footwork’i.

13.11.2015 16.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto