L, 28.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pariis pisaraid ei usu ehk Elu läheb edasi

Juhan Mellik
, Pariis
Pariis pisaraid ei usu ehk Elu läheb edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Leinavad ja nutvad inimesed Casa Nostra restorani ees, kus terror nõudis viis inimelu. Nutused näod olid nädalavahetusel Pariisis liigagi tavapärased.
Leinavad ja nutvad inimesed Casa Nostra restorani ees, kus terror nõudis viis inimelu. Nutused näod olid nädalavahetusel Pariisis liigagi tavapärased. Foto: Jaanus Lensment

«Olen masenduses. Näidake mulle, et maailm on ilus.»

Nõnda kõlab üks loendamatutest loosungitest ja sildikestest, mille leinavad linnaelanikud asetasid nädalavahetusel Pariisis Vabariigi väljakul asuva monumendi jalamile. Kaastundeavaldusena, et meenutada neid, kes kaotasid oma elu reede õhtul Prantsusmaa pealinna tabanud terrorirünnakutes.

Strateegiline asukoht – just Vabariigi väljakuga piirnevates Pariisi 10. ja 11. linnaosas toimunud tulistamistes ja plahvatustes sai vähemalt 129 inimest surma ja 352 haavata – on teinud platsist leinajate ja ajakirjanike meelispaiga. Eriti ajakirjanike, sest kell üheksa hommikul on kaamerate, mikrofonide ja märkmikega varustatud rahvasumm väljaku pea ümber piiranud. Kõnnitee äärde pargitud teleantennidega bussid kannavad nii Suurbritannia, Hispaania kui Prantsusmaa enda numbrimärke. Ehkki kohati tundub, justkui meediat oleks kohal rohkem kui pariislasi endid, ei lase viimased end ajakirjanikest segada. Nii nagu üks küünalde ees põlvitav tumeda peaga poiss, kelle silmis võib märgata pisaraid.

Vabariigi väljak on paslik punkt, kust alustada ringkäiku mööda reedese veresauna sündmuskohti. Programmist jäi välja vaid rünnakute ajal Prantsusmaa-Saksamaa maavõistlusmängu võõrustanud Stade de France – asjaolu tõttu, et sealsetes plahvatustes sai lisaks ründajatele surma «ainult» üks inimene. 

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles