Sisukord
Arvamus
Postimees
17.11.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Ilves mälestas Prantsusmaa suursaatkonna juures terroriohvreid Tagakülg Esikülg 17. november Terroristid tapsid kõiki, ka moslemeid Eesti sõtta ei kibele Politsei töötab endises rütmis, automaadid korjati ära Kopli liinide viimased elanikud ei taha kodust lahkuda Keskerakonna esimeheks kandideerivad ka Vitsut, Stalnuhhin, Toom ja Loone Valga põhikooli õpilased kogunesid leinaseisakuks Majandus Majanduse lühiuudised ETK Grupp hakkab kasutama nime Coop Inflatsioon ei lase meie pensionifondidel särada Välismaa Euroopas sirgunud terroristid Ukraina peaprokurör: Maidani-mõrvarid ja nende käskijad on teada Nn Islamiriigi rünnakuid 2015. aastal Terroristid tapsid kõiki, ka moslemeid G20 liidrid ühendavad ISi-vastases võitluses jõud Välismaa lühiuudised Inimjaht levib üle Prantsusmaa ja Belgia Pariisi suits Ukraina kohal Arvamus Taavi Minnik: tsivilisatsioonide sõda Päeva karikatuur Juhan Mellik: hirmust sünnib hämmastavat ühtsust Juhtkiri: Ukrainat ei tohi unustada Postimees 1910. aastal: raamatute hulga tegemisele ei saa otsa Kaire Uusen: terrorismi mõistetakse hukka õige mitmel moel Kultuur Ukraina filmimehe võitlus Põhja-Korea absurdiga Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli EMi kohale kerkisid mustad murepilved M-Sport loob B-meeskonna? Loobumiste laine, uued treenerid ja hirm terrorismi ees Koondis tahab Pareikole teha ilusa kingituse Tallinn Kopli liinide viimased elanikud ei taha kodust lahkuda Tarbija Youtube sisenes voogesitusteenuste turule Apple Music jõudis Android-telefonidesse Tartu Südalinna parkide saatus ajendab enim vastakaid seisukohti võtma ETK nimemuutus poode ei puuduta Lastelavastuses võidavad rõõm ja naer vihkamise ERMi ehitustööde lõpp paistab Raeplatsil lõhnab juba jõulude järele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaire Uusen: terrorismi mõistetakse hukka õige mitmel moel

4 min lugemist
Kaire Uusen. FOTO: Mihkel Maripuu

Terrorirünnak Pariisis tõi taas välja ida- ja lääneeurooplaste väga suure erinevuse – kui eestlased arvavad, et nüüd peaks ometi lääne «silmad avanema» ning immigratsioonitulv peatuma, siis tegelikult see nii ei ole, arvab ajakirjanik Kaire Uusen.

Tellijale Tellijale

Kogu maailm tunneb prantslastele kaasa ning mõistab terrorismi hukka, aga paraku tähendab see hukkamõist erinevatele rahvastele natuke eri asja. Kui meie näeme pagulastulvas terrorismiohu kasvu ja oleme sügavalt veendunud, et moslemite tulek tähendab kuritegevuse suurenemist ja hea vana Euroopa lõppu, siis läänes nii ei mõelda. Isegi siis mitte, kui sellel ongi tõepõhi all.

Seal soovitakse paljukannatanud inimestele uus võimalus anda ja usutakse, et heaoluühiskond muudab ka halvad inimesed paremaks. Kui eestlased kardavad islamiusku nagu tuld, siis lääneeurooplaste jaoks pole moslemid midagi uut – neid on läänes elanud kaua enne seda, kui raudne eesriie langes ja idaeurooplased vabasse maailma tungisid. Meeldib see meile või mitte, aga nii Lähis-Idast pärit moslemid kui ka kunagiste koloniaalmaade mustanahalised on lääne inimestele tihti rohkem omad kui idaeurooplased, sh eestlased.

16.11.2015 18.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto