Sisukord
Äriuudised
Postimees
17.11.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Ilves mälestas Prantsusmaa suursaatkonna juures terroriohvreid Tagakülg Esikülg 17. november Terroristid tapsid kõiki, ka moslemeid Eesti sõtta ei kibele Politsei töötab endises rütmis, automaadid korjati ära Kopli liinide viimased elanikud ei taha kodust lahkuda Keskerakonna esimeheks kandideerivad ka Vitsut, Stalnuhhin, Toom ja Loone Valga põhikooli õpilased kogunesid leinaseisakuks Majandus Majanduse lühiuudised ETK Grupp hakkab kasutama nime Coop Inflatsioon ei lase meie pensionifondidel särada Välismaa Euroopas sirgunud terroristid Ukraina peaprokurör: Maidani-mõrvarid ja nende käskijad on teada Nn Islamiriigi rünnakuid 2015. aastal Terroristid tapsid kõiki, ka moslemeid G20 liidrid ühendavad ISi-vastases võitluses jõud Välismaa lühiuudised Inimjaht levib üle Prantsusmaa ja Belgia Pariisi suits Ukraina kohal Arvamus Taavi Minnik: tsivilisatsioonide sõda Päeva karikatuur Juhan Mellik: hirmust sünnib hämmastavat ühtsust Juhtkiri: Ukrainat ei tohi unustada Postimees 1910. aastal: raamatute hulga tegemisele ei saa otsa Kaire Uusen: terrorismi mõistetakse hukka õige mitmel moel Kultuur Ukraina filmimehe võitlus Põhja-Korea absurdiga Sport Spordi lühiuudised Jalgpalli EMi kohale kerkisid mustad murepilved M-Sport loob B-meeskonna? Loobumiste laine, uued treenerid ja hirm terrorismi ees Koondis tahab Pareikole teha ilusa kingituse Tallinn Kopli liinide viimased elanikud ei taha kodust lahkuda Tarbija Youtube sisenes voogesitusteenuste turule Apple Music jõudis Android-telefonidesse Tartu Südalinna parkide saatus ajendab enim vastakaid seisukohti võtma ETK nimemuutus poode ei puuduta Lastelavastuses võidavad rõõm ja naer vihkamise ERMi ehitustööde lõpp paistab Raeplatsil lõhnab juba jõulude järele Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Inflatsioon ei lase meie pensionifondidel särada

3 min lugemist
  • Eesti pensionifondide tootlused on kehvemad ka Lätist ja Leedust.
  • Kümne aasta keskmiste tootluste järgi on Eesti ainsana miinuses.
  • Spetsialistid kahtlevad OECD raporti võrreldavuses ja isegi usaldusväärsuses.
Pensionisambad FOTO: SCANPIX

Kohe pärast pensionireformi enam kui tosin aastat tagasi sattusid nii teise kui ka kolmanda samba pensionifondid tugeva kriitika alla – meie pensionifondid on kehvad ja kulukad. See kuvand püsib senini. Pensionifonde haldavate varahaldusfirmade – mis praeguseks on kõik pankade juures – töötajate palgad kuuluvad riigi kõrgeimate hulka, fondijuhtide töö tulemus, pensionifondide tootlus, kuulub aga juba aastaid arenenud riikide kehvemate hulka ning olukorra paranemist pole eriti märgata.

Tellijale

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD), mille liige on juba viis aastat ka Eesti, koostatud värske pensionifondide raporti kohaselt oli Eesti pensionifondide keskmine netotootlus eelmisel aastal 4,7 protsenti. Sellega on Eesti OECD riikide hulgas tagantpoolt seitsmendal kohal, selgub värskest raportist.

Meie pensionifondide keskmine tootlus jääb selgelt maha OECD keskmisest, mis oli 6,8 protsenti. OECD riikide pensionifondide kaalutud keskmine oli eelmisel aastal aga 5,0 protsenti, mis tähendab, et olime keskmisele suhteliselt lähedal.

16.11.2015 18.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto