E, 4.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukraina peaprokurör: Maidani-mõrvarid ja nende käskijad on teada

Jaanus Piirsalu
Ukraina peaprokurör: Maidani-mõrvarid ja nende käskijad on teada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peaprokurör Viktor Šokin möönis, et praegu ei ole tagatud, et kõik Ukraina kohtunikud on erapooletud, sest kohtu reformimine alles kestab.
Peaprokurör Viktor Šokin möönis, et praegu ei ole tagatud, et kõik Ukraina kohtunikud on erapooletud, sest kohtu reformimine alles kestab. Foto: Jaanus Piirsalu

Peaaegu kõik Maidani-revolutsiooni ajal protestijaid tulistanud miilitsad ja neile selleks käsu andnud ametnikud on kindlaks tehtud, kinnitab Ukraina peaprokurör Viktor Šokin.

«Tänaseks on tuvastatud peaaegu kõik isikud, kes panid tapmisi toime, kes andsid nendeks tapmisteks käsu, kes organiseerisid need tapmised, ja (kuritegusid sooritanud) «tituškad»,» ütles Šokin eelmise nädala lõpus intervjuus Postimehele.

«Kõigile nendele inimestele on tänaseks kas esitatud süüdistus ning nad on enamasti vahi all või on nad kuulutatud tagaotsitavaks.»

Tagasi üles