Sisukord
Jalgpall
Postimees
18.11.2015
Eesti Nii vutti kui ka olümpiat näidatakse, kuid kanal on veel lahtine Teabeameti uus juht: Venemaa on end rahvusvahelisele pildile mängimas Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Suur-Karja tänaval parkimine muutus seaduslikuks Palju õnne Rahanappus sunnib suurhaiglat tegutsema vanadekoduna Uus piiripost paigas Tagakülg Tartu parkidesse ehitamise üle käib äge vaidlus Eesti lühiuudised Majandus Postimees Hiinas: Huawei lubab tõusta aastaga maailma suurimaks Välismaa Välismaa lühiuudised ELi eelistamine näitab Pariisi soovi võtta initsiatiiv Pourquoi Paris? ehk Prantsusmaa valitsuse lühikesed käed Prantsusmaa palus NATO «5» asemel rakendada ELi «42» Arvamus Sandor Elias: Euroopa Komisjon tegi Eestile liiga Tõnu Runnel: ISIS siiski on üks islami viljadest Juhtkiri: Euroopa kollektiivkaitse suunas Marti Aavik: parim patriotism Erkki Bahovski: miks ma usun Euroopasse Postimees 1914. aastal: pööre Lutsu toodangus on nüüd sündinud Akadeemik Margus Lopp: ainult «varjaagide» toel pole edukas areng võimalik Kultuur Mälestuste õhuke sild Sport Spordi lühiuudised Kas dopingukütid on Seimi konkurendid ära hirmutanud? Suur meister pani karjäärile võiduka ja emotsionaalse punkti Rock peab murdma Utena needuse Tallinn Suur-Karja tänaval parkimine muutus seaduslikuks Tarbija Salakaval alkohol röövib une Üllatussünnitusi esineb Eestis vähemalt korra aastas Rahanappus sunnib suurhaiglat tegutsema vanadekoduna Tartu Tartu linna eelarve uuel aastal ei kasva Kas Tartu ööklubidesse pääseb ohtlikult palju rahvast? Tammeka alustab liigasse jäämise võitlust Andrus Rehemaa: ajalooline tänavavõrk on järjepidevuse alus Enriko Talvistu: sünnib põnev südalinn Taimede kogujad vajavad ajalehti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur meister pani karjäärile võiduka ja emotsionaalse punkti

3 min lugemist
Eesti - Saint Kitts ja Nevis FOTO: Tairo Lutter

«Sergei Pareiko! Sergei Pareiko!» kaikus eile Lilleküla staadionil, kui käimas oli Eesti – Saint Kitts ja Nevise jalgpallikoondise maavõistlusmängu esimene poolaeg ning pikaaegne eestlaste esiväravavaht oli asunud otsajoone taga sooja tegema. Väljakule pääses 38-aastane vanameister eile teiseks poolajaks, kui ta lasi suurele meistrile kohaselt teistel enda järele paar minutit oodata ja jooksis seejärel oma karjääri jooksul viimast ja kokku 65. korda Eesti koondise särgis väljakule. Lisaks sai ta Konstantin Vassiljevi käest käele ka kaptenipaela.

Tellijale Tellijale

«Koondise eest on vaja lõpetada nii, et poleks häbi,» ütles Pareiko vahetult pärast eestlaste 3:0 võiduga lõppenud mängu. «Suur tänu kõigile, kes tulid meid toetama. Tänan perekonda, sõpru ja fänne. Emotsioonid on hetkel väga suured. Ma ei saagi ilmselt olukorrast päris hästi aru. Homme (täna) hommikul ärkan üles ja ma polegi enam profijalgpallur. Selline on elu ja see on ju tore.»

Loomulikult kaikusid hüüded «Sergei Pareiko! Sergei Pareiko!» eile mitmel puhul ka teisel poolajal ning kogenud puurilukk võis vaid kahetseda, et tema karjääri viimases kohtumises ei olnud teda alati hüüetega tervitav koondise fännisektor tema selja taga aga hoopis vastastribüünil (koondise fännisektor asub lõunatribüünil, teise poolaja mänginud Pareiko seisis väravas põhjatribüüni poolses osas). Osad tulihingelisemad poolehoidjad leidsid loomulikult teiseks poolajaks aga tee ka põhjatribüünile.

Mängulises mõttes kuulus Pareiko eilne tööpäev kindlasti tema koondisekarjääri lihtsamate sekka ja tihti sai ta kaaslaste rünnakuid jälgida väljaspool karistusala. Mõnel korral sai kogenud puurilukk siiski talle omaselt stiilselt ja kindlalt karistusalas tegutseda ja anda vastastele mõista, kes on väljakul boss. 

17.11.2015 19.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto