Sisukord
AK
Postimees
21.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kolm päeva sünnipäevadeni Palju õnne Tagakülg Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Eesti lühiuudised Kallas loodab võita Tallinna jõuluturg rõhub kodumaisele Esikülg 22.11 «Agendijuhid» sundisid nuhkima Välismaa Euroopa kindlustab piiri Välismaa lühiuudised Arvamus Jaanus Piirsalu: terror ja avalikud kohad Postimees 1938. aastal: Inglismaa väljavaated pärast Müncheni rahu Juhtkiri: et Euroopas säiliks nii rahu kui ka vaba liikumine Digimaailma Robin Hood Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti avaldus Euroopa Liitu Positiivne Charlie Mees, keda vihkas tema oma perekond Piinlik lugu Priiduga Päeva karikatuur Paavo Väyrynen: Soomel oli ja on paremaid võimalusi kui euroliit Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuidas saada iseendaks? Amokijooks üksinduse labürindis Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Omal jõul läbi sovettide maa «Näljamängude» seeria kulmineerub õrna pauguga Jaak Joalast. Ausalt ja otsekoheselt Sport Eesti ujumislootust ei lubata EMile Kontaveit harjub suure mänguga, Kanepi jaoks oli õpetlik aasta Spordi lühiuudised Paar, kes sobib tantsupõrandale Tallinn Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Tarbija Töötaja rendile AK Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Milline mees, ei väsi mammi Savisaart imetlemast Olev Remsu: Kaplinski fenomen Eestlased ja tšehhid – usukaaslased ateismis Pitsa paljastused vapustavad maailma Kohtumine lugejaga Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Kuidas eestlased end ateistideks pidama hakkasid ja mida me tegelikult usume Arter Saara Kadak leidis sarja, mis viib une Heldur Tõnissoni pärand(us) Priit Pius ja Liis Lass «Mustast alpinistist»: ennast ekraanil on raske vaadata Vaikuse defitsiit Janek Joost usub, et on hing, mitte keha Eluteatri näitleja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Milline mees, ei väsi mammi Savisaart imetlemast

4 min lugemist
Ajakirjanik Ene Pajula FOTO: Tairo Lutter

Mammi mäletab Savisaart alates aastast 1976, kui too oli õpilasmaleva komissar. Tollest ajast saadik on ta tema elukäiku tahes-tahtmata jälginud – Savisaarest on tõesti olnud raske mööda vaadata. Nii et ühel kaunil õhtupoolikul mõni aeg tagasi arutas ta oma sõpradega, kus mujal kui köögilaua ääres, et huvitav küll, kes siis nüüd järgmisena Savisaare eest rongi alla viskub?

Tellijale Tellijale

Ja nad jõudsid järeldusele, et kui üldse keegi, siis võib see olla Siret Kotka, kuigi mammi sellesse isegi väga ei uskunud. Lihtsalt talle tundus, et need ajad on möödas. Aga läks paar päeva mööda ja mis selgus? Savisaare puhkusereisi Hispaaniasse ei olegi kinni maksnud ärimees Kofkin, vaid Siret Kotka. Kui tubli temast! Nii ennastsalgav ja isetu jätta selles olukorras enda pärast muretsemata, sest kas ta ikka oleks Savisaare toetuseta riigikokku pääsenud?

Ja nüüd valitseb oht, et kapo kvalifitseerib Sireti heateo vastuteeneks. Muidugi pole see kapo asi, kes kellega elab, aga milline härrasmees, ja mis põhjusel ometi, laseb daamil oma arveid maksta. Ent kui tegemist on rahvuskangelasega, siis talle on juba ette kõik lubatud ja andeks antud. Siret on muidugi kinnitanud, et ei, nad ei ela koos, et tema on kõigest Hundisilma virtin. Tõesti imetlusväärne, kuidas Siret oma pingelise riigikogu töö kõrvalt vabatahtliku abilisena Hundisilmal toimetab. Ega ta selle eest ometi palka küsi?

20.11.2015 23.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto