Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kolm päeva sünnipäevadeni Palju õnne Tagakülg Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Eesti lühiuudised Kallas loodab võita Tallinna jõuluturg rõhub kodumaisele Esikülg 22.11 «Agendijuhid» sundisid nuhkima Välismaa Euroopa kindlustab piiri Välismaa lühiuudised Arvamus Jaanus Piirsalu: terror ja avalikud kohad Postimees 1938. aastal: Inglismaa väljavaated pärast Müncheni rahu Juhtkiri: et Euroopas säiliks nii rahu kui ka vaba liikumine Digimaailma Robin Hood Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti avaldus Euroopa Liitu Positiivne Charlie Mees, keda vihkas tema oma perekond Piinlik lugu Priiduga Päeva karikatuur Paavo Väyrynen: Soomel oli ja on paremaid võimalusi kui euroliit Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuidas saada iseendaks? Amokijooks üksinduse labürindis Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Omal jõul läbi sovettide maa «Näljamängude» seeria kulmineerub õrna pauguga Jaak Joalast. Ausalt ja otsekoheselt Sport Eesti ujumislootust ei lubata EMile Kontaveit harjub suure mänguga, Kanepi jaoks oli õpetlik aasta Spordi lühiuudised Paar, kes sobib tantsupõrandale Tallinn Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Tarbija Töötaja rendile AK Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Milline mees, ei väsi mammi Savisaart imetlemast Olev Remsu: Kaplinski fenomen Eestlased ja tšehhid – usukaaslased ateismis Pitsa paljastused vapustavad maailma Kohtumine lugejaga Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Kuidas eestlased end ateistideks pidama hakkasid ja mida me tegelikult usume Arter Saara Kadak leidis sarja, mis viib une Heldur Tõnissoni pärand(us) Priit Pius ja Liis Lass «Mustast alpinistist»: ennast ekraanil on raske vaadata Vaikuse defitsiit Janek Joost usub, et on hing, mitte keha Eluteatri näitleja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Amokijooks üksinduse labürindis

4 min lugemist
Eesti Meedia kauane juhatuse esimees, ajakirjanik Mart Kadastik oma raamatuga «Eluaegne» restoranis Massimo. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Esmalt pähe tulev assotsiatsioon pealkirjaga on  karistus eluaegse vangistuse näol. Eluaegsust tuleb siin mõista teatud hetkest alates kuni surmani. Kaspar-Nils Koppel vangistab end päevikusse kirjutatud lubadusse, mille ta annab 1991. aasta sügisel, pärast oma mentori, aga ka ahistajast homme fatale’i Eduard Igaste surma: «Olen 25 aastat oma elust ära raisanud. Ma ei ole veel kordagi tundnud naist. Ma ei ole teadnud, mida ma elult tahan. Nüüd tean. Mul on väga konkreetsed eesmärgid. Järgmisel aastal peab mul olema oma kodu, see tähendab oma ruum. 1995. aastaks pean ma olema seksinud vähemalt kolme naisega. 2005. aastaks pean ma olema miljonär. 2015. aastaks peab mul olema vähemalt kolm last. Kui ma neid eesmärke ei suuda täita, siis ma lahkun elust. Ma ei ole maksimalist, aga ma ei kauple iseendaga. Sooritan enesetapu 50. sünnipäeval.»

Tellijale Tellijale

Ent enesele antud vanne pole ainus amoki käivitaja. Õigupoolest eelneb sellele kaks nooreea seksuaalse kogemusega seotud traumat, ajal, kui liiteesnime kandev Koppel oli veel Kaspar. Ühele, homoseksuaalist professor Igaste katsele teha Kasparist enda armuke sai juba viidatud. See suhe taandub siiski «mu poisu» tasemel protežeerimiseks. Teine trauma jääb kooliaega 1981, mil kaasõpilase sünnipäevapeol osalenud Kasparit süüdistatakse koos kaaslastega alaealise grupilises vägistamiskatses. Nagu raamatu lõpuosas selgub, oli  see jäänudki katseks, sest oma vägistamiskorda ootaval Kasparil «ei tekkinud erektsiooni». Kaspar pääseb üksnes tingimisi karistusega.

Kuid aastakümneid hiljem seltskonnalehes ilmunud artiklis vihjatakse võimalusele, et just siis värvati Kaspar KGB agendiks, mis olevat aidanud tal üles ehitada ka oma äriimpeeriumi. Sellest aastakümneid hiljem lugenud, tunneb, nüüd juba Nils Koppel kõige suuremat alandust. «Ärimagnaat Nils Koppelil on erektsiooniprobleemid. Nils oli ära märgistatud. Tema otsa ette oli suurte tähtedega põletatud sõna IMPOTENT. Sõna sõtkub inimese maha. Ja kui sa juba oled maha tallatud, siis ei saa enam sõnale sõnaga vastu. Siis ei kuula keegi sinu sõna.

20.11.2015 23.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto