Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Härmakad sõidavad mainekale olümpiaadile

2 min lugemist
Miina Härma gümnaasiumi üheksandas klassis õppivad Karl Paul Parmakson (vasakult), Hannes Kuslap, Richard Luhtaru ja Kirke Joamets sõidavad detsembri alguses koos Tallinna reaalkooli ja inglise kolledži eakaaslastega teisele poole maakera Lõuna-Koreasse rahvusvahelisele loodusainete olümpiaadile. FOTO: Margus Ansu

Kahe nädala pärast sõidab Lõuna-Koreas toimuvale loodusainete olümpiaadile kuus Eesti õpilast, ent on erakordne, et neist neli õpivad Tartu Miina Härma gümnaasiumi üheksandas klassis.

Tellijale

Kui Karl Paul Parmakson, Hannes Kuslap, Richard Luhtaru ja Kirke Joamets räägivad detsembri alguses Lõuna-Korea suuruselt neljandas linnas Daegus toimuvast rahvusvahelisest olümpiaadist, jääb nende jutust mulje, justkui oleks tegu lõbusa reisiga. Miski ei reeda, millist vaeva nad on sinna pääsemiseks näinud.

Olümpiaadiks, kus testitakse õpilaste teadmisi keemias, füüsikas ja bioloogias, hakkasid neli Härma kooli õpilast valmistuma juba aasta tagasi. Kevadel toimusid kodumaised üleriigilised eelvoorud, kust lõpuks valiti välja 15 parimat.

18.11.2015 20.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto