Sisukord
Arvamus
Tänane leht
21.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kolm päeva sünnipäevadeni Palju õnne Tagakülg Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Eesti lühiuudised Kallas loodab võita Tallinna jõuluturg rõhub kodumaisele Esikülg 22.11 «Agendijuhid» sundisid nuhkima Välismaa Euroopa kindlustab piiri Välismaa lühiuudised Arvamus Jaanus Piirsalu: terror ja avalikud kohad Postimees 1938. aastal: Inglismaa väljavaated pärast Müncheni rahu Juhtkiri: et Euroopas säiliks nii rahu kui ka vaba liikumine Digimaailma Robin Hood Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti avaldus Euroopa Liitu Positiivne Charlie Mees, keda vihkas tema oma perekond Piinlik lugu Priiduga Päeva karikatuur Paavo Väyrynen: Soomel oli ja on paremaid võimalusi kui euroliit Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuidas saada iseendaks? Amokijooks üksinduse labürindis Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Omal jõul läbi sovettide maa «Näljamängude» seeria kulmineerub õrna pauguga Jaak Joalast. Ausalt ja otsekoheselt Sport Eesti ujumislootust ei lubata EMile Kontaveit harjub suure mänguga, Kanepi jaoks oli õpetlik aasta Spordi lühiuudised Paar, kes sobib tantsupõrandale Tallinn Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Tarbija Töötaja rendile AK Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Milline mees, ei väsi mammi Savisaart imetlemast Olev Remsu: Kaplinski fenomen Eestlased ja tšehhid – usukaaslased ateismis Pitsa paljastused vapustavad maailma Kohtumine lugejaga Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Kuidas eestlased end ateistideks pidama hakkasid ja mida me tegelikult usume Arter Saara Kadak leidis sarja, mis viib une Heldur Tõnissoni pärand(us) Priit Pius ja Liis Lass «Mustast alpinistist»: ennast ekraanil on raske vaadata Vaikuse defitsiit Janek Joost usub, et on hing, mitte keha Eluteatri näitleja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paavo Väyrynen: Soomel oli ja on paremaid võimalusi kui euroliit

6 min lugemist
Paavo Väyrynen FOTO: Jaanus Lensment

Soome eurosaadik Paavo Väyrynen soovinud juba lapsena teha elus ära midagi olulist ning mõjutada enda ümber toimuvat. Nüüdseks on mees olnud 45 aastat poliitikas ning tunnistab, et enamik sellest ajast on olnud pettumus. «Vahel küsin küsin eneselt, miks mind ometi ei kuulata,» muigab veteranpoliitik pisut kibedalt tol novembriõhtul, mil leiab Tallinna sadamas tunnikese, et Postimehele intervjuu anda.

Tellijale Tellijale

Mõrudust leevendab siiski mõnevõrra fakt, et Väyrynen on naasnud just liinibussiga Pärnust, et piletile on kulunud neli eurot ja et neljale tellitud lõunasöögi arve oli vaid sada eurot.

Jah, Väyryneni mõtted on kuulamist väärt, kasvõi selleks, et kaasa ja edasi mõelda. Liiatigi kui mehe viimane suur avaldus puudutas ju otseselt meid, eestlasi, ja meie riigi soomekeelset nimetust. Kuidas siis on õigem: Viro või Eesti?

20.11.2015 23.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto