Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: Toobali loo lihtne moraal

2 min lugemist

Moraal on väga lihtne: täiskasvanutel pole kohane käia endale koolides potentsiaalseid partnereid otsimas. See, kas tegu on eri- või samasoolistega, kas lantijad on poliitikud või trollijuhid, mehed või naised, ei muuda asja tuuma.

Priit Toobaliga peetud vestluse Postimehe vahendusel avalikuks teinud 16-aastase koolipoisi vastu on mitmed tähelepanujanus vanemad mehed algatanud sotsiaalmeedias sõimu- ja survestamiskampaania. Need mehed ei pea paljuks kasutada koolipoisi kohta vanglažargooni kuuluvaid sõimusõnu.

Kurjategijate seas tavalise mõtteviisi järgi ongi süüdi ikka ohvrid, kes julgevad abi otsida ning ebakohasele käitumisele tähelepanu juhtida. On häbiväärne, et sellist vanglamentaliteeti levitavad oma erakonnakaaslast kaitsma tormanud noorparteilased. Survestada ja sõimata inimest, kes on otsustanud otsida abi ning teha juhtunu avalikuks, on täiesti sobimatu ja põlastusväärne.

Postimees otsustas loo avalikkuse ette tuua ainult ühel põhjusel: tegu oli kooliõpilastega ja meie eesmärk on kaitsta noori selliste sobimatute ja häirivate eravestluste eest tulevikus.

Erinevad huvigrupid üritavad juhtida tähelepanu eemale loo sisult. Absoluutselt kohatud on mitme geiaktivisti väited, justkui kiusaks leht loo avaldamisega Priit Toobalit taga tema seksuaalse huvi tõttu samasooliste vastu. Selle loo avaldamisel ei olnud ka poliitilist motiivi. Ammugi mitte soovi mõjutada sellel reedel välja kuulutatavat riigikohtu otsust Priit Toobali suhtes, nagu on samuti püütud väita. Kuidas peaks üldse ajakirjanduse võimuses olema suunata riigikohtu otsuseid?

Toobali käitumise ebaeetilisus ei tule esile mitte niivõrd üksikutest lausekatketest, vaid just nimelt vaadates sündmusi kogumis. 32-aastane mees läks talle tuttavasse kooli, valis välja meeldiva välimusega õpilased ja uuris ilmselt õpetajatelt välja nende nimed. Ta võttis nendega ühendust, andmata tutvuse sobitamise soovist ja eesmärgist aimdust koolipoiste vanematele või õpetajatele. Ta viis jutu kibekähku seksuaalsetele eelistustele. Kusjuures ta jätkas seda juttu korduvalt ka pärast seda, kui oli saanud teada, et vestluspartner on kõigest 16-aastane.

Kas poliitik Priit Toobalil oli üldse põhjust eeldada, et need noorukid on täisealised? Mõistlik eeldus on täpselt vastupidine: tegu oli ju kooli ruumides toimunud, kooliõpilaste spordivõistlusega. Seda kõike teades pöördus poliitik Toobal ikkagi nende koolipoiste poole küsimustega seksuaalsete eelistuste kohta ning tegi ka ettepaneku koos viina juua.

Kui niimoodi käituks õpetaja, siis lastaks ta ametist lahti. Ükski koolijuht ega õpetaja ei lubaks kooliruumidesse sellist meest või naist, kellest on teada, et tema eesmärk on õpilasi seksuaalselt ahvatleda ja neid viina jooma kutsuda.

Avaliku elu tegelasel on küllap ka õpetajate ning õpilaste silmis suurem usalduskrediit kui ülejäänud inimestel – selle kuritarvitamine on alatu.

Seotud lood
    26.02.2020 27.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto