Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
20.11.2015
Eesti Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakaas Dilbert Nestor: Toobal pidanuks kohast varem loobuma Suure-Jaani pigem usub «oma poissi» Toobalit Narva keskfraktsioon lõhenes ja piirilinnas haaras ohjad Ühtne Narva Reps: Toobali jätkamise peasekretärina otsustab erakonna esimees Eesmaa: Toobal ei rääkinud fraktsioonis kunagi lahkumisest Eesti lühiuudised Uuring: Kolmelapseliste perede jõukus ületab kahelapseliste oma Majandus Majanduse lühiuudised USSi vastne juht: töötajate lahkumiseni viisid juhtimisotsused Välismaa Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Toobali loo lihtne moraal Henrik Roonemaa: Anonymous kui lääne Ööhundid Iisraeli politoloog: Islamiriik plaanib Euroopas terrorilainet Jüri Saar: kauneim linn ja pettumuste summa Laura Aaben ja Ülla-Karin Nurm: kas oleme tõesti Euroopa kõige haigem rahvas? Andra Siibak: milles peitub ISISe veebiarmee edu saladus? Lugejate kirjad: pesumasin ja võõrahirm Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: «Riidekuningad» J.Citron ja K.Wachmann areteeritud Kultuur Mõista-mõista, mis see on: juba kümme aastat nüüdistantsu vankumatu tugi? Sport Spordi lühiuudised Seimil veel kaks konkurenti vähem, eestlane tõstis panuseid Citroëni käik teeb Tänaku olukorra veelgi keerulisemaks Merike Anderson: edu eeldab tahtmist ja vaimset tugevust Eesti hokiklubi läheb Endeni ja ärimeestega tippliigasse? Tallinn Viimased elanikud lahkuvad Kopli liinidelt Tarbija Istanbul algajatele Tartu Kliinikum müüb kesklinnas maju Väga hea töö tõi auväärse tunnustuse Rahajagamine tekitab kuue samba taga pingeid Emeriitprofessor Kalle Kasemaa: kõik religioonid propageerivad rahu, inimene rikub asjad Maestro hoidub popist ja pungist Lihtne asi, Kirjak ja kadunud aeg Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahajagamine tekitab kuue samba taga pingeid

4 min lugemist
Akadeemiliste valdkondade juhid vaidlevad, kuhu poole rahajagamine Tartu ülikoolis kaldu on. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli eelarve väheneb uuel aastal üle viie protsendi – 121 miljoni euroni. Enim pingeid kütavad aga viimase hetke otsused, millega sotsiaal- ja humanitaarvaldkonna raha kärpimise varal suurendati meditsiini- ja reaalvaldkonna rahastust.

Tellijale Tellijale

Eelarve kahe lugemise vahel ülikooli nõukogus ilmus lisaettepanek, millega võeti praeguselt filosoofiateaduskonnalt, majandusteaduskonnalt, sotsiaal- ja haridusteaduskonnalt, õigusteaduskonnalt, Euroopa kolledžilt, Narva kolledžilt, Pärnu kolledžilt ja Viljandi kultuuriakadeemialt kokku ära 216 958 eurot viitega, et 2013. aasta eelarve tegemisel ei võetud arvesse tudengite arvu varasemat vähenemist.

See raha jagati arstiteaduskonna, loodus- ja tehnoloogiateaduskonna ning matemaatikateaduskonna vahel. Lisati veel nõukogule eelarves jagamiseks jäetud 335 805 eurot ning õppekavade reformi summast võetud 188 519 eurot – ühtekokku 741 282 eurot.

19.11.2015 21.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto