Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
20.11.2015
Eesti Male Mälumäng Horoskoop Palju õnne Tagakaas Dilbert Nestor: Toobal pidanuks kohast varem loobuma Suure-Jaani pigem usub «oma poissi» Toobalit Narva keskfraktsioon lõhenes ja piirilinnas haaras ohjad Ühtne Narva Reps: Toobali jätkamise peasekretärina otsustab erakonna esimees Eesmaa: Toobal ei rääkinud fraktsioonis kunagi lahkumisest Eesti lühiuudised Uuring: Kolmelapseliste perede jõukus ületab kahelapseliste oma Majandus Majanduse lühiuudised USSi vastne juht: töötajate lahkumiseni viisid juhtimisotsused Välismaa Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: Toobali loo lihtne moraal Henrik Roonemaa: Anonymous kui lääne Ööhundid Iisraeli politoloog: Islamiriik plaanib Euroopas terrorilainet Jüri Saar: kauneim linn ja pettumuste summa Laura Aaben ja Ülla-Karin Nurm: kas oleme tõesti Euroopa kõige haigem rahvas? Andra Siibak: milles peitub ISISe veebiarmee edu saladus? Lugejate kirjad: pesumasin ja võõrahirm Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: «Riidekuningad» J.Citron ja K.Wachmann areteeritud Kultuur Mõista-mõista, mis see on: juba kümme aastat nüüdistantsu vankumatu tugi? Sport Spordi lühiuudised Seimil veel kaks konkurenti vähem, eestlane tõstis panuseid Citroëni käik teeb Tänaku olukorra veelgi keerulisemaks Merike Anderson: edu eeldab tahtmist ja vaimset tugevust Eesti hokiklubi läheb Endeni ja ärimeestega tippliigasse? Tallinn Viimased elanikud lahkuvad Kopli liinidelt Tarbija Istanbul algajatele Tartu Kliinikum müüb kesklinnas maju Väga hea töö tõi auväärse tunnustuse Rahajagamine tekitab kuue samba taga pingeid Emeriitprofessor Kalle Kasemaa: kõik religioonid propageerivad rahu, inimene rikub asjad Maestro hoidub popist ja pungist Lihtne asi, Kirjak ja kadunud aeg Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maestro hoidub popist ja pungist

2 min lugemist
Uno Uiga toa ühe seina ääres on Tartus Oskar Heine klaverivabrikus ehitatud pianiino. Selle kõrval katavad seina tänukirjad ja tunnistused. Kušeti kohal on laulupidudega seotud medalid. FOTO: Kristjan Teedema

Maestro Uno Uiga toimetab sülearvutiga, uurib klaveri abil uut koorimuusikat, käib kontsertidel, sõidab autoga prillideta – ja seda kõike 90-aastaselt. Tema sellisesse vanusesse jõudmist tähistab kontsert laupäeval Tartu ülikooli aulas.

Tellijale Tellijale

Vestelda saab Tartu aukodaniku Uno Uigaga nagu noore mehega, üsna vaikselt. Aga ta ei pane ka pahaks, kui kõneleja arvab tema kõrget iga arvestades, et peab rääkima valjusti.

«Koori- ja orkestrijuhid on ju kõva kisaga harjunud,» selgitas ta. «Ja tänapäeva koorilaulus on palju röökimist. Punk- ja poplaulupidudel pannakse nii, nagu torust tuleb.»

19.11.2015 21.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto