L, 4.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reps: Toobali jätkamise peasekretärina otsustab erakonna esimees

Reps: Toobali jätkamise peasekretärina otsustab erakonna esimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mailis Reps.
Mailis Reps. Foto: Peeter Langovits (Postimees)

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps kinnitas, et erakonna peasekretär Priit Toobal kaalus oma tagasiastumist riigikogust juba rohkem kui nädal aega. Skandaali koolipoistega pidas Reps kahetsusväärseks, kuid toonitas, et see pole seotud tagasiastumisega.

«Ta rääkis ka meie fraktsioonis oma sõpradele ja lähiringile sellest enam kui nädal tagasi ja küsis nõu,» lausus Reps, kellega Toobal arutas küsimust ka isiklikult. «Me siin tõesti mõtlesime pikalt, aga selline otsus tal tuli ja eks ta kahtles siin viimase hetkeni. Veel paar päeva tagasi oli ta üsna kahevahel.»

Koolipoistele lähenemisega seotud skandaali peab Reps üldiselt delikaatseks teemaks. «Ega siin keegi peale Priidu ja võib-olla nende erinevate kontaktide ju fakte ei tea, sest kui neid detaile seal lugeda, siis on tõepoolest selge, et kui noormees ütleb, et ta on 16, siis Priit tõmbab ennast tagasi, aga see on ainult üks väljalõige,» märkis erakonnakaaslane.

Märksõnad
Tagasi üles