Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uuring: Kolmelapseliste perede jõukus ületab kahelapseliste oma

Uuring näitas, et naised tahaks rohkem lapsi kui neil on. FOTO: Liis Treimann

Meedia eest varju hoidva eesti ettevõtja rahastatav MTÜ Eesti Sündimusuuringud jõudis emasid küsitledes üllatavale järeldusele: kolmelapselised pered on jõukamad kui kahelapselised.

Tellijale Tellijale

Uuringust selgub, et tänavu 100 eurole kerkinud riigi otsetoetus kolmandale lapsele on osatähtsusena netosissetulekust juba praegu Euroopa Liidu kõrgeim. Summa suuruselt on tipus Luksemburg, kus toetus on 362 eurot kolmanda lapse kohta. Samas kinnitab uuringu koostaja, et seni Eesti 100 euro sarnast toetust maksnud riigid pole saavutanud sündimuse oodatud kasvu.

Juba ületuleva aasta juulist makstakse kolme kuni kuut last kasvatavale perele lisaks 200 euro suurust lasterikka pere toetust, mis suurendab toetuse kolmandale lapsele lausa 300 euroni. Kui lisada sellele Euroopa oludes eeskujulik vanemapalga süsteem, ei tohiks vanemail olla põhjust riigi toe üle kurta.

19.11.2015 21.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto