Sisukord
Sport
Tänane leht
21.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kolm päeva sünnipäevadeni Palju õnne Tagakülg Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Eesti lühiuudised Kallas loodab võita Tallinna jõuluturg rõhub kodumaisele Esikülg 22.11 «Agendijuhid» sundisid nuhkima Välismaa Euroopa kindlustab piiri Välismaa lühiuudised Arvamus Jaanus Piirsalu: terror ja avalikud kohad Postimees 1938. aastal: Inglismaa väljavaated pärast Müncheni rahu Juhtkiri: et Euroopas säiliks nii rahu kui ka vaba liikumine Digimaailma Robin Hood Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti avaldus Euroopa Liitu Positiivne Charlie Mees, keda vihkas tema oma perekond Piinlik lugu Priiduga Päeva karikatuur Paavo Väyrynen: Soomel oli ja on paremaid võimalusi kui euroliit Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuidas saada iseendaks? Amokijooks üksinduse labürindis Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Omal jõul läbi sovettide maa «Näljamängude» seeria kulmineerub õrna pauguga Jaak Joalast. Ausalt ja otsekoheselt Sport Eesti ujumislootust ei lubata EMile Kontaveit harjub suure mänguga, Kanepi jaoks oli õpetlik aasta Spordi lühiuudised Paar, kes sobib tantsupõrandale Tallinn Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Tarbija Töötaja rendile AK Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Milline mees, ei väsi mammi Savisaart imetlemast Olev Remsu: Kaplinski fenomen Eestlased ja tšehhid – usukaaslased ateismis Pitsa paljastused vapustavad maailma Kohtumine lugejaga Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Kuidas eestlased end ateistideks pidama hakkasid ja mida me tegelikult usume Arter Saara Kadak leidis sarja, mis viib une Heldur Tõnissoni pärand(us) Priit Pius ja Liis Lass «Mustast alpinistist»: ennast ekraanil on raske vaadata Vaikuse defitsiit Janek Joost usub, et on hing, mitte keha Eluteatri näitleja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Paar, kes sobib tantsupõrandale

4 min lugemist
Madis Abel ja Aleksandra Galkina Leevi tantsuklubis treenimas. FOTO: Sander Ilvest

Esimest korda Eesti tantsuspordi ajaloos tuli Eesti paar maailmameistriks, kui Kanadas Vancouveris novembri alguses peetud U21 klassis võitsid MM-tiitli Madis Abel ja Aleksandra Galkina. «Eelmisel aastal jäime noorte klassis MMil teiseks, aga MMi tiitli poole oleme kogu aeg püüelnud,» sõnab Abel. «Samas ei mõtle trennis sellisele eesmärgile, vaid proovime iga päevaga lihtsalt paremaks saada. Tulemused on loogiliselt tulnud.»

Tellijale Tellijale

Vancouveris peetud võistlusel olid keerulised tingimused: pikk lennureis, sama pikk ajavahe ning võistluse algusaeg Eesti aja järgi kell 4 öösel. «Kõik oli väga kurnav, finaal Eesti aja mõistes kell 8 hommikul. Nii vaimselt kui ka füüsiliselt oli raske, aga tuli täitsa hästi välja. Tehtud töö on andnud tulemuse,» meenutab Abel.

Galkina lisab, et tiitel tähendab tema jaoks palju: «Kui võitsime, oli muidugi võimas tunne, aga järgmisel hommikul ärgates sain aru, et sellest ei muutu meie elus midagi.»

20.11.2015 23.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto