L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kohtumine lugejaga

Mart Juur
, Postimees
Kohtumine lugejaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erakogu

Kohtumised lugejaga elavdavad kirjanduselu ja toovad kirjanikke rahvale lähemale. Ajal, mil raamatuid kirjutatakse üha rohkem ja loetakse üha vähem, on tähtis kinkida kirjanikele usku, lootust ja vaimuvärskendust, mida toob kohtumine lugejaga.

Aga ka lugejale pakub kohtumine kirjanikega meeldivat vaheldust töises argipäevas. Nii tore on vaadata kirjanike säravaid silmi, kes kuulavad sind hinge kinni pidades, et ükski sõna kaotsi ei läheks, vastata kirjanike küsimustele ja jagada autogramme.

Kohtumised kirjanikega leiavad sageli aset provintsis. Tasu, mis kohtumiste eest makstakse, katab vaevu sõidukulud. Rääkimata kallihinnalisest ajast, mille võiks kulutada hoopis kasulikumalt, näiteks lebades mugaval diivanil ja lugedes head raamatut. Aga lugeja jaoks on oluline missioon, ta ei tee seda raha pärast. Maal ja väikelinnades elavate kirjanike jaoks on see praktiliselt ainus võimalus kasvõi üks kord elus lugejaga kohtuda.

Märksõnad
Tagasi üles