E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Euroopa kindlustab piiri

Jürgen Tamme
, välisuudiste toimetaja
Euroopa kindlustab piiri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rootsi on üks neid ELi ja Schengeni ala liikmesriike, kes on kontrolli piiridel ajutiselt taastanud.
Rootsi on üks neid ELi ja Schengeni ala liikmesriike, kes on kontrolli piiridel ajutiselt taastanud. Foto: SCANPIX

Eile Brüsselis erakorraliselt kohtunud Euroopa Liidu sise- ja justiitsministrid otsustasid läinudnädalaste Pariisi terrorirünnakute järel tugevdada valvet ühenduse välispiiridel ning tõhustada infovahetust liikmesriikide vahel.

«Tähtis on mõista, et nende kuritegude eest pole praegu kaitstud ükski ELi riik. EL on sõjas terroristliku organisatsiooniga, kes nimetab ennast Islamiriigiks,» märkis kohtumisel osalenud Eesti justiitsminister Urmas Reinsalu. «Valik on väga lihtne: kas meie või nemad. ISIS (üks nn Islamiriigi akronüüme – toim) on alustanud sõja ülekandmist Euroopasse,» lisas ta. Järelikult peab Euroopa end toimivate meetoditega kaitsma.

Juba Pariisi algatusel toimunud ministrite kohtumise eel andsid Prantsuse liidrid mõista, et praegused meetmed pole piisavad ning julgeolekut tuleb tugevdada nii ELi välispiiridel kui ka liikmesriikide sees. Julgeoleku tugevdamise vajadusega nõustus ka Reinsalu, kelle sõnul pole Euroopa teinud piisavalt, kui sellised kuriteod saavad Euroopa pinnal aset leida.

Tagasi üles