Sisukord
Välismaa
Postimees
21.11.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kolm päeva sünnipäevadeni Palju õnne Tagakülg Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Eesti lühiuudised Kallas loodab võita Tallinna jõuluturg rõhub kodumaisele Esikülg 22.11 «Agendijuhid» sundisid nuhkima Välismaa Euroopa kindlustab piiri Välismaa lühiuudised Arvamus Jaanus Piirsalu: terror ja avalikud kohad Postimees 1938. aastal: Inglismaa väljavaated pärast Müncheni rahu Juhtkiri: et Euroopas säiliks nii rahu kui ka vaba liikumine Digimaailma Robin Hood Peeter Langovitsi tagasivaade: Eesti avaldus Euroopa Liitu Positiivne Charlie Mees, keda vihkas tema oma perekond Piinlik lugu Priiduga Päeva karikatuur Paavo Väyrynen: Soomel oli ja on paremaid võimalusi kui euroliit Kultuur Luulehetk – hetk luules Kuidas saada iseendaks? Amokijooks üksinduse labürindis Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Omal jõul läbi sovettide maa «Näljamängude» seeria kulmineerub õrna pauguga Jaak Joalast. Ausalt ja otsekoheselt Sport Eesti ujumislootust ei lubata EMile Kontaveit harjub suure mänguga, Kanepi jaoks oli õpetlik aasta Spordi lühiuudised Paar, kes sobib tantsupõrandale Tallinn Pidu jätkub: Suur-Karja tänava pubid said esialgse õiguskaitse Tarbija Töötaja rendile AK Nädala plaat. Lõpetatud pala klaverile Milline mees, ei väsi mammi Savisaart imetlemast Olev Remsu: Kaplinski fenomen Eestlased ja tšehhid – usukaaslased ateismis Pitsa paljastused vapustavad maailma Kohtumine lugejaga Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Kuidas eestlased end ateistideks pidama hakkasid ja mida me tegelikult usume Arter Saara Kadak leidis sarja, mis viib une Heldur Tõnissoni pärand(us) Priit Pius ja Liis Lass «Mustast alpinistist»: ennast ekraanil on raske vaadata Vaikuse defitsiit Janek Joost usub, et on hing, mitte keha Eluteatri näitleja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa kindlustab piiri

3 min lugemist
  • Euroopa Komisjon nõustus esitama kava Schengeni piirieeskirja reformimiseks.
  • Prantsuse liidrid on heitnud teistele Schengeni riikidele ette tegevusetust.
  • Terroriakti arvatav korraldaja sai Euroopa riikides takistamatult liikuda.
  • Tagaotsitav peeti rünnakute järel kinni, kuid tal lubati teekonda jätkata.
Rootsi on üks neid ELi ja Schengeni ala liikmesriike, kes on kontrolli piiridel ajutiselt taastanud. FOTO: SCANPIX

Eile Brüsselis erakorraliselt kohtunud Euroopa Liidu sise- ja justiitsministrid otsustasid läinudnädalaste Pariisi terrorirünnakute järel tugevdada valvet ühenduse välispiiridel ning tõhustada infovahetust liikmesriikide vahel.

Tellijale Tellijale

«Tähtis on mõista, et nende kuritegude eest pole praegu kaitstud ükski ELi riik. EL on sõjas terroristliku organisatsiooniga, kes nimetab ennast Islamiriigiks,» märkis kohtumisel osalenud Eesti justiitsminister Urmas Reinsalu. «Valik on väga lihtne: kas meie või nemad. ISIS (üks nn Islamiriigi akronüüme – toim) on alustanud sõja ülekandmist Euroopasse,» lisas ta. Järelikult peab Euroopa end toimivate meetoditega kaitsma.

Juba Pariisi algatusel toimunud ministrite kohtumise eel andsid Prantsuse liidrid mõista, et praegused meetmed pole piisavad ning julgeolekut tuleb tugevdada nii ELi välispiiridel kui ka liikmesriikide sees. Julgeoleku tugevdamise vajadusega nõustus ka Reinsalu, kelle sõnul pole Euroopa teinud piisavalt, kui sellised kuriteod saavad Euroopa pinnal aset leida.

20.11.2015 23.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto