R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

NN
Välismaa lühiuudised
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suurbritannia prints Charles.
Suurbritannia prints Charles. Foto: AFP/SCANPIX

«Osa meist rääkis juba 20 aastat tagasi, et kui me nende probleemidega ei tegele, on oodata veelgi suuremaid konflikte nappide ressursside pärast.»

Suurbritannia prints Charles peab Süüria sõja peapõhjuseks aina napimaid loodusressursse ja kliimasoojenemist.

Poola pole valmis 7000 põgeniku jaoks

Poola uus peaminister Beata Szydło ütles esmaspäeval, et riik ei ole valmis võtma vastu 7000 põgenikku, milles eelmine valitsus kokku leppis.

Peaminister lisas, et tema arvates sooviksid Euroopa Liidu liikmesriigid taasavada arutelu rändepoliitika üle. Valitsusjuht mainis Taani hiljutist teadet, mille kohaselt riik muudab migrantide vastuvõtmise reegleid.

Szydło sõnul on olukord pärast Pariisi rünnakuid muutunud. «Praegune lahendus ei ole hea ning me oleme valmis maha istuma ja seda arutama,» ütles valitsusjuht.

Ka riigi uus siseminister Mariusz Błaszczak nimetas esmaspäeval eelmise valitsuse otsust 7000 põgenikku vastu võtta «vääraks».

AP/BNS

97-aastane on Venemaa vanim HI-viiruse kandja. Ta nakatus sugulisel teel.

Keemiarünnakud on Süürias igapäevased

Keemiarelvade kasutamine Süüria kodusõjas on muutumas rutiiniks, ütles esmaspäeval Ameerika Ühendriikide esindaja Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioonis (OPCW) Rafael Foley.

OPCW täitevnõukogu arutas esmaspäeval hiljutisi uurimistulemusi, mille kohaselt augustis kasutas lahingutes Süüria linna Marea pärast sinepigaasi tõenäoliselt «valitsusväline osaleja».

Foley sõnul käisid Türgi piiri lähedal Mareas lahingud Süüria opositsiooni ja Islamiriigi vahel.

Prantsuse peaminister Manuel Valls hoiatas eelmisel nädalal, et 13. novembri Pariisi rünnaku korraldajate kaaslased võivad kasutada bioloogilist ja keemiarelva.

AP/BNS

Egiptuse piirivalve lasi maha viis migranti

Egiptuse piirivalve lasi esmaspäeval Siinai poolsaarel Iisraeli piiri lähedal puhkenud tulevahetuses maha viis Sudaani migranti, kuus migranti sai haavata, teatas Iisraeli armee.

Tulevahetus puhkes koidikul, kui rühm Sudaani migrante, «keda aitasid kurjategijad», üritas üle piiri pääseda, kuid piirivalve pidas nad kinni, lisas armee.

AFP/BNS

Märksõnad
Tagasi üles