Sisukord
Tallinn
Postimees
25.11.2015
Eesti Palju õnne Delegaate 1092, hääletussedeleid 1500 Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Islamiterrorismi toetamises süüdistatavad mehed astusid kohtu ette Tagakülg Jahimehed küttisid Tallinnas Paljassaares paarkümmend siga Linnavalitsus surus loomade hoiupaiga jõuga Paljassaarde Kooseluseaduse arutamine lükkus tänasesse Naiste tugikeskused vajavad kindlust Mida on vägivalla all kannatanud naised rääkinud? Eesti lühiuudised Esikülg 25.11 Majandus Majanduse lühiuudised Nordicuga haakub mitu juba tegutsevat lennundusfirmat Välismaa Tänavusi intsidente Türgi valis NATOs leebe tee Välismaa lühiuudised Briti analüütik: Türgi motiveerib Venemaad paremini käituma kui Põhja-Euroopa Vene lennuki allatulistamiseni viinud sündmused küpsesid pikalt Arvamus Mariel Gregor: millest kardavad kooseluseaduse vastased ilma jääda? Päeva karikatuur Abdul Turay: vabadus uskuda Juhtkiri: selge punane joon Postimees 1892. aastal: igaüks teeb ilmanäitust Peep Pahv: aega pole, härrad ministrid Aleksander Laane: Soome teeb Eesti Roheliste valimislubaduse teoks Mart Raudsaar: Sic transit gloria hominis* Kultuur Patukahetsus noortele Sport Spordi lühiuudised Rock võitis mängu, mille kaotamine olnuks võimatu Aivar Rehemaa pääses MK-etapiks koondisesse Põhja-Korea spordiime tõmbab pilke Best: kui oleksin sündinud koledana, siis ei oleks te kunagi kuulnud midagi Pelest «Viies biitel» – tänapäeva jalgpallistaaride eelkäija Tallinn Linnavalitsus surus loomade hoiupaiga jõuga Paljassaarde Tarbija Vähi sõeluuringute andmeid hakatakse salvestama Tartu Politsei kutsub helkuriga paremaks sõbraks saama Film jäädvustab lääneliku muusika jüngreid Linnapargid kui suitsetaja kopsud Väärttänavad ja väärtmajad Marketiriiuli raamatuvalik rõhub poppidele tegelastele Marketi ja raamatupoe kliendid eelistavad erinevaid teoseid Kodune raamaturiiul äratab lapses lugemishuvi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnavalitsus surus loomade hoiupaiga jõuga Paljassaarde

2 min lugemist
Uus loomade hoiupaik rajatakse Paljassaare tee 85 krundile, mis võeti linnaosavalitsuse käest ära ja anti keskkonnaameti valitsemisele. FOTO: Tairo Lutter

Kui Põhja-Tallinna valitsus ei nõustunud loomade hoiupaiga rajamisega linnaosa territooriumile, võeti väljavalitud krunt nende käest lihtsalt ära ja anti keskkonnaameti valitsemisele.

Linnavalitsuse vastav otsus tehti just sellel nädalal, kui linnaosavanem Karin Tammemägi oli puhkusel ja Eestist ära. Just tema seisis kõige ägedamalt vastu keskkonnaameti plaanile rajada uus hoiupaik Paljassaarde, linnuhoiuala ja Pikakari supelranna naabrusse.

«Eks seda ikka juhtub, et kui linnaosavanem on ära, siis surutakse läbi selliseid asju, mis linnaosa seisukohalt ei ole kõige õigemad,» tõdes Tammemägi eile.

Uut hoiupaika vajab linn seetõttu, et praegune hoiupaik asub Viljandi maanteel rendiruumides. Need on küll spetsiaalselt hoiupaiga jaoks ehitatud, kuid linn ei saavutanud nende omandamiseks praeguse omanikuga kokkulepet.

Vahepeal taheti uus hoiupaik rajada Nõmmele Raba tänavale, kuid see plaan jäi ümbruskonna elanike vastuseisu tõttu katki. Seejärel valis linna keskkonnaamet välja Paljassaare tee 85 asuva krundi. Põhja-Tallinna valitsuselt paluti hoiupaiga rajamiseks nõusolekut, kuid linnaosavalitsus oli sellele resoluutselt vastu.

Esmapilgul on uus asukoht hoiupaigale igati sobiv. Paari lagunenud hoonega suure krundi lähedusse jääb vaid üks elamu. Otse tulevase hoiupaiga kõrvalt möödub ka ainus tee, mis viib Pikakari randa ja Paljassaare linnuhoiualale. Just nende kohtade pärast linnaosavalitsus muretsebki.

«Meie hinnangul on see territoorium loomade hoiupaiga jaoks liiga väike. Sealsamas kõrval on linnukaitseala ja Tallinna Linnuklubi on andnud oma hinnangu, et kaitseala jaoks see hea ei ole,» rääkis Tammemägi.

«Aga nüüd, kus see on tehtud, seame kindlasti hoiupaiga rajamisele omad tingimused. Tegemist on ju puhkealaga ja kui seal kostab pidevalt koerte haukumist, käib koerte jalutamine ja ujutamine, siis see pole puhkeala jaoks kõige sobivam,» lisas ta.

Tammemägi sõnul on Paljassaares kõige suurem mure siiski see, et seal pole ruumi koertega jalutada.

«See tähendab, et nad peavad tulema oma territooriumilt välja, linnukaitsealale või siis Pikakari randa. Oleme väga palju investeerinud, et teha sellest paigast ilus puhkeala, ja loomade hoiupaik toob siia kahtlemata omad riskid kaasa. Ma arvan, et hea otsimise peale oleks leitud Tallinna territooriumil hoiupaigale mõni sobivam koht,» märkis ta.

Keskkonnaametit kureeriva abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on ametnikevaheline vastasseis mõnikord paratamatu. «Eks linnaosavanem kaitseb eelkõige linnaosa huvisid, aga keskkonnaamet peab lahendama kodutute loomade probleemi kogu linnas,» lausus ta.

Sarapuu lisas, et Paljassaare tee 85 polnud esimene variant, mida kaaluti, kuid aeg surus takka ja otsus tuli lõpuks ära teha.

Keskkonnaamet kuulutas juba kevadel välja riigihanke hoiupaigale uue operaatori leidmiseks, kuid uue hoiupaiga valmimisega kaasnevate probleemide tõttu oldi sunnitud senise operaatoriga lepingut pikendama.

Seotud lood
24.11.2015 26.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto