Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.11.2015
Eesti Eestis on raske asüüli saada (1) Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Pärast 14 kuud on lootus alles Dilbert Rakvere keskväljakule kerkis jõulukuusk Lapsed ei taha konvoi saatel koolis käia Kooseluseaduse rakendamise eelnõu läbis esimese lugemise Tagakülg Terrorismi toetamises süüdistatavad rääkisid usuvaadetest Iga erakond saab oma Tallinnas hukkus ülekäigurajal veoki alla jäänud poiss Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised 26.11 Majandus Majanduse lühiuudised 26.11 Taxify muudatused teevad taksojuhid ärevaks Börsifirmat asus juhtima tuntud ettevõtete likvideerija Välismaa Välismaa lühiuudised Venemaa reageeris tigedalt, aga sõjaähvarduseta Relvad, raketid ja tankid: Leedu kaitseväe ostlemishoog Pettunud iraaklased lahkuvad Soomest Arvamus Lugejate kirjad: riigikontrolli mõttest ja rahvuslikust uhkusest Oliver Kund: Kadri ja Goebbels Juhtkiri: kooseluseadus – vägikaikavedu jätkub Postimees 1932. aastal: kas uus poliitiline erakond? Päeva karikatuur Mark Soosaar: aeg reformida Eestit ja euroliitu Venemaa ei ole huvitatud suhete rikkumisest Türgiga Priidu Pärna: kõik koos elavad paarid 1. jaanuaril notari juurde! Kultuur Vaata auhinnatud multikaid Postimehe kinos Sport Spordilühid Treenerid ja karjumine käivad käsikäes Tänak saab MM-sarjas ilmselt uue võimaluse Horvaatia kolmas veerandaeg nurjas Eesti võidulootuse Tarbija Mitte kuigi mugav mugavusteenus Tartu Ülikool valib IT-keskuse asukohta Portaal võrdleb koole kuiva statistika põhjal Kõrge müüri taha peitunud vana juudi surnuaed ilmus nähtavale Enn Veenpere: kalmistute eest hoolitsemine võtab aega ja raha Tartu hauaplatsid kolivad veebi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestis on raske asüüli saada

5 min lugemist
PPA välismaalastetalituse juhataja Liis Valgu sõnul pole paljudel varjupaigataotlejatel kaasas dokumente, mis annaksid kindluse, kas ta on see, kellena ta end tutvustab. FOTO: Mihkel Maripuu

Aastas saabub Eestisse sadu sisserändajaid kolmandatest riikidest. Illegaalid, kellel puuduvad dokumendid ning kes võivad Eestist edasi põgeneda, paneb politsei- ja piirivalveamet (PPA) Harku kinnipidamiskeskusesse. Asüülitaotlejad võivad üldjuhul aga vabalt elada Vao varjupaigakeskuses.

Tellijale Tellijale

Tänavu kümne kuu jooksul on Harku kinnipidamiskeskusesse paigutatud 133 välismaalast, kellest pooled on taotlenud ka asüüli. Kümne kuuga esitati kokku 208 varjupaigataotlust. Rahvusvahelise kaitse sai sama aja vältel 71 inimest.

Paljude lootused ei täitu – pärast kuudepikkust ootamist okastraadi taga või vabaduses saadetakse enamik neist tagasi.

Kõik need inimesed püüavad vähemal-rohkemal määral õppida tundma meie kultuuri, õppida keelt. Eestist on oma mälestus ja arvamus järjest rohkematel inimestel, kelle puhul ei arvaks iialgi, et nad kaugest väikeriigist üldse midagi teaks.

PPA välismaalastetalituse juhataja Liis Valk selgitab, miks ikkagi suurem hulk tagasi koduriiki saadetakse.

Kas teate kedagi, kes on kinnipidamiskeskuses kunagi asüüli saanud?

25.11.2015 27.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto