Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.11.2015
Eesti Eestis on raske asüüli saada (1) Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Pärast 14 kuud on lootus alles Dilbert Rakvere keskväljakule kerkis jõulukuusk Lapsed ei taha konvoi saatel koolis käia Kooseluseaduse rakendamise eelnõu läbis esimese lugemise Tagakülg Terrorismi toetamises süüdistatavad rääkisid usuvaadetest Iga erakond saab oma Tallinnas hukkus ülekäigurajal veoki alla jäänud poiss Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised 26.11 Majandus Majanduse lühiuudised 26.11 Taxify muudatused teevad taksojuhid ärevaks Börsifirmat asus juhtima tuntud ettevõtete likvideerija Välismaa Välismaa lühiuudised Venemaa reageeris tigedalt, aga sõjaähvarduseta Relvad, raketid ja tankid: Leedu kaitseväe ostlemishoog Pettunud iraaklased lahkuvad Soomest Arvamus Lugejate kirjad: riigikontrolli mõttest ja rahvuslikust uhkusest Oliver Kund: Kadri ja Goebbels Juhtkiri: kooseluseadus – vägikaikavedu jätkub Postimees 1932. aastal: kas uus poliitiline erakond? Päeva karikatuur Mark Soosaar: aeg reformida Eestit ja euroliitu Venemaa ei ole huvitatud suhete rikkumisest Türgiga Priidu Pärna: kõik koos elavad paarid 1. jaanuaril notari juurde! Kultuur Vaata auhinnatud multikaid Postimehe kinos Sport Spordilühid Treenerid ja karjumine käivad käsikäes Tänak saab MM-sarjas ilmselt uue võimaluse Horvaatia kolmas veerandaeg nurjas Eesti võidulootuse Tarbija Mitte kuigi mugav mugavusteenus Tartu Ülikool valib IT-keskuse asukohta Portaal võrdleb koole kuiva statistika põhjal Kõrge müüri taha peitunud vana juudi surnuaed ilmus nähtavale Enn Veenpere: kalmistute eest hoolitsemine võtab aega ja raha Tartu hauaplatsid kolivad veebi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1932. aastal: kas uus poliitiline erakond?

1 min lugemist

Et vabadussõjalaste liidust uus poliitiline erakond kujuneb, seda kuulutati juba ammugi ette. Iseloomulik on aga, et juhid seda viimase võimaluseni eitada püüavad.

See on aga seletatav sellega, et hea kuulsusega vabadussõjalaste nime all kergem on oma sepitsusi teostada ja inimesi kaasa tõmmata. Puhtsüdamlikult ja headest püüetest aetuna ei taipagi paljud vabadussõjalased, kuidas nad teatud kildkonnale kaasa aitavad erakonna loomises, mida aga vabadussõjalased ise ei poolda.

Poliitilistes ringkondades teatakse aga vabadussõjalaste keskjuhatuse enese ringkondadest kuuldavale tulnud väljenduste järele, et n.n. «nelja mehe» kava põhiseaduse rahvahääletuseks polevatki mõeldud tõsiselt, vaid ainult meeleolu loomiseks. Selles mõttes äratab tähelepanu Valga lehes «Lõuna-Eestis» ilmunud teade: «Üks juhtiv tegelane olevat Tallinnas praalinud, et las meie eelnõu kukutatakse läbi, seda on meeleolu loomiseks vaja, kui meeleolu veelgi enam meie kasuks muutunud, siis haarame otsustavamate abinõude järele. Sellest järeldatakse, et vabadussõjalaste mõned juhid plaane teevad oma seisukohtade maksmapanemiseks vägivalla teel, kui rahva enamus sellele peaks vastu olema!»

Selles tunduvat rohkesti kelkimist, lisab leht juurde, kuid peab siiski mõtlema, kuidas meeleolu loomise võimalusi mitte tekkida lasta.

Mõned kergekaalulised tuisupead võivad ju keskjuhatuses olla, kes oma moodi mõtteid hauvad, kuid meeleolu loomine näib siiski sihitud olevat uue erakonna veskile vee laskmiseks.

26.11.1932

Seotud lood
    25.11.2015 27.11.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto