Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teater, ikka teater...

Tamur Tohver FOTO: Kristjan Lepp

Polygon Teatri lavastaja Tamur Tohver, keda paljud mäletavad omaaegsest telelavastusest «Uus poiss», astub alates sellest nädalavahetusest üles peaosalisena tema enda lavaletoodud etenduses «Õnne sünnipäevaks, Wanda June!». Näitleja- ja lavastajatööd peab mees ka oma põhiliseks mõjutajaks.

Tellijale Tellijale

Teismeiga ja kohanemine. Minu kodus oli kuni 13. eluaastani turvaline idüll ja sealt edasi pidev kohanemine. Sellesse perioodi mahub ka telelavastus «Uus poiss», mis kajab veel tagantjärele. Ülimeeldiva üllatusena tuleb praegugi mõni eakaaslane tänama, et muutsin sellega tema maailma. 

Head tehnoloogiad. Mind mõjutavad minu forsseeritud-optimeeritud mootoriga SAAB ja Apple’i tooted. Nad viivad aja- ja ressursikulutuse olmele nullilähedaseks, kinkides samal ajal hea tuju. Lavapildis suhtun tehnikasse muidugi teisiti. Viimatise lavastusega – Jaan Tätte «Palju õnne argipäevaks!» – sai järele proovitud ka natuke tundmatu ala, nimelt tegime lugemisharjutust Skype’i teel, kui üks näitlejatest, Toomas Täht, veel Saksamaal viibis. Varem pole ma proovides midagi sellist teinud, sest tehnoloogia vahendusel ei pruugi prooviruumis sündida õige atmosfäär.

27.11.2015 30.11.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto