Sisukord
Arter
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Teater, ikka teater...

1 min lugemist
Tamur Tohver FOTO: Kristjan Lepp

Polygon Teatri lavastaja Tamur Tohver, keda paljud mäletavad omaaegsest telelavastusest «Uus poiss», astub alates sellest nädalavahetusest üles peaosalisena tema enda lavaletoodud etenduses «Õnne sünnipäevaks, Wanda June!». Näitleja- ja lavastajatööd peab mees ka oma põhiliseks mõjutajaks.

Tellijale

Teismeiga ja kohanemine. Minu kodus oli kuni 13. eluaastani turvaline idüll ja sealt edasi pidev kohanemine. Sellesse perioodi mahub ka telelavastus «Uus poiss», mis kajab veel tagantjärele. Ülimeeldiva üllatusena tuleb praegugi mõni eakaaslane tänama, et muutsin sellega tema maailma. 

Head tehnoloogiad. Mind mõjutavad minu forsseeritud-optimeeritud mootoriga SAAB ja Apple’i tooted. Nad viivad aja- ja ressursikulutuse olmele nullilähedaseks, kinkides samal ajal hea tuju. Lavapildis suhtun tehnikasse muidugi teisiti. Viimatise lavastusega – Jaan Tätte «Palju õnne argipäevaks!» – sai järele proovitud ka natuke tundmatu ala, nimelt tegime lugemisharjutust Skype’i teel, kui üks näitlejatest, Toomas Täht, veel Saksamaal viibis. Varem pole ma proovides midagi sellist teinud, sest tehnoloogia vahendusel ei pruugi prooviruumis sündida õige atmosfäär.

14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto