Lotte sukeldub unenäkku
Arvustus

Koeratüdruk Lotte (Linda Kolde) ja jänesepoeg Albert (Priit Strandberg) päästavad jänes Adalberti unenäost välja. Taamal Kohvitass (Marian Heinat), Unenäomaailma uks (Oliver Timmusk) ja Saabas (Veiko Porkanen).

FOTO: Juri Seredenko

Janno Põldma ja Heiki Ernitsa loodud koeratüdruk Lotte tuli möödunud nädalavahetusel Vanemuise lavale juba kuuendas lavastuses, seekord seiklevad kangelased Unenäomaailmas.

Sedakorda on autorite fantaasia eriti peru ning Lotte seikleb sõpradega veidras Unenäomaailmas, mille eksinud ja segaduses tegelased vajavad päästmist. Unenäomaailm on katki läinud, nihestunud ja kohati suisa õõvastav. Varisemisohtlikku ärevust tasakaalustab rahulik ja helge Leiutajateküla kõigi oma tuntud tegelaste ja väärtustega.

Kui mõnda asja piisavalt kaua teha, muutub selle tegemine üsna pingevabaks. Valuvorm on paigas, nurgad ja konarused lihvitud, tööriistad käe sisse harjunud ning võttestik mitu korda üle katsetatud. On teada, kuidas saavutada toimivat tulemust: mis töötab ja mis ei tööta. Samuti annab kogemus vabaduse rohkem mängida, piire nihutada ja toimiva mudeli raames uusi asju katsetada.

Tagasi üles