K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nutiprillidest on saanud töövahend

Kuldar Kullasepp
, reklaamtoodete ja eriprojektide juht
Facebook
Comments
Esimese põlvkonna Google nutiprillid on ilusad, kuid nende kandjat saadavad kahtlustavad pilgud – mine tea, äkki nutiprillikandja filmib salaja.
Esimese põlvkonna Google nutiprillid on ilusad, kuid nende kandjat saadavad kahtlustavad pilgud – mine tea, äkki nutiprillikandja filmib salaja. Foto: Google

Aastal 2012 hakkas selgeks saama, et pärast nutitelefone on järgmised olulised asjad igasugused muud kantavad nutiseadmed. Esimesed nutikellad ja aktiivsusmonitorid lõid juba laineid. Google uskus, et inimesed tahavad õige pea tehnikaga niivõrd seotud olla, et kannavad nutiprille kogu aeg. Seda mõtet tiivustas ka tõsiasi, et miljardid inimesed kannavad tavalisi prille, millest on saanud nii nägemise abivahend kui ka moeaksessuaar. Seega – nutiprillid – mis saaks minna valesti?

Tundub, et saab. 2013. aastal esimestele rikastele asjahuvilistele järk-järgult kättesaadavaks tehtud prillid ei kujunenud populaarseks. Need aga, kes prillid said ning asusid nendega uhkelt maailma avastama, pälvisid kiiresti hüüdnime glasshole.

Selgus, et ilusa disainiga prillid mõjusid pähe pannes kentsakalt, ning nutiprille kandvatesse inimestesse hakati suhtuma ettevaatlikult. Inimene ei saanud kunagi kindel olla, kas vestluspartner vaatab talle otsa või pälvib tema tähelepanu hoopis väike ekraan silme ees. Palju külvas ebakindlust ka teadmine, et prillikandja võib salaja hakata filmima ja pildistama.

Facebook
Comments
Tagasi üles