Sisukord
Arvamus
Postimees
02.12.2015
Eesti Kõige vaiksem ööpäev elus Mälumäng Miks mägedesse? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Tagakülg Vantaa tulistamises osalesid eestlased Eesti lühiuudised Igapäevasel ilmavaatlemisel on Eestis pikk ajalugu Venemaa hoiab küberrelvi varuks Horoskoop Majandus Eestisse võidakse rajada andmeplatvorm satelliitidele Majanduse lühiuudised Eestis kurikuulus Ernesto Preatoni hakkab Siberis äri ajama Välismaa Venemaa hoiab küberrelvi varuks Viimane kadalipp enne ELi jõudmist Välismaa lühiuudised Serbia teadur: me pole ksenofoobne riik, meil on puudus ressurssidest Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Arvamus Tarmo Noop: härra Ossinovski, lõhkuge see usaldamatuse müür Erkki Bahovski: raudrusikas või küps vili? Raul Rebane: kus Edgar Savisaar eksis? Rahvusmõtte kandja Arvo Valton rääkis väest Juhtkiri: virtuaalsõja õppetunnid Siiri Liiva: jahtides jõulurõõmu Postimees 1923. aastal: suhetest idanaabriga Kultuur 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Sport Eesti autospordikoondis – sümboolne, kuid vajalik Spordi lühiuudised Eesti võrkpallurid Euroopat vallutamas Tallinn Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Tarbija Arstide keeleoskuse probleem ei puuduta vaid võõrarste Tartu Vanade väärtuste taastajad kolisid Emajõel hakkab suvel rahvast sõidutama veebuss Tartu restoranidel pole teravaimasse tippu asja Koolid ootavad linlasi jõululaadale Eesti režissöör filmis loo Ida-Ukrainast Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erkki Bahovski: raudrusikas või küps vili?

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

Samal ajal, kui leedulased ja poolakad toetavad valdavalt NATO alaliste baaside rajamist oma riiki, pole ei eestimaalased ega lätimaalased nii entusiastlikud. Nii selgus eelmisel nädalal Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses esitletud avaliku arvamuse küsitlusest, mille oli läbi viinud Poola Poliitikauuringute Instituut. 63 protsenti leedulasi ja 62 protsenti poolakaid on nõus NATO alaliste baasidega, kuid Läti 37 protsenti ja Eesti 40 protsenti baaside poolt ei kõla just eriti julgustavalt. 

Tellijale

Tähelepanelik lugeja on ilmselt juba märganud ühelt poolt poolakate/leedulaste ja teiselt poolt eestimaalaste/lätimaalaste erinevust. Nimelt oli Poola instituut uurinud eraldi ka Eesti ja Läti vene vähemuse seisukohta. Kokkuvõttes viiski vene vähemuse eitav suhtumine NATO alalistesse baasidesse alla ka Eesti ja Läti keskmise. Eraldi võetuna olid arvud veel kõnekamad: Eestis toetas NATO alaliste baaside rajamist seitse ja Lätis kaheksa protsenti venekeelsest elanikkonnast (eestlaste seas oli protsent 54 ja lätlaste seas 58).

Selliseid erinevusi oli muidugi veel. Kui jutt läks näiteks küsimusele, keda pidada Ukraina konfliktis süüdlaseks või kas Venemaa poolt on ohtu oodata. Eestlaste/lätlaste ja venekeelse elanikkonna vastused olid radikaalselt erinevad.

01.12.2015 03.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto