Sisukord
Arvamus
Postimees
02.12.2015
Eesti Kõige vaiksem ööpäev elus Mälumäng Miks mägedesse? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Tagakülg Vantaa tulistamises osalesid eestlased Eesti lühiuudised Igapäevasel ilmavaatlemisel on Eestis pikk ajalugu Venemaa hoiab küberrelvi varuks Horoskoop Majandus Eestisse võidakse rajada andmeplatvorm satelliitidele Majanduse lühiuudised Eestis kurikuulus Ernesto Preatoni hakkab Siberis äri ajama Välismaa Venemaa hoiab küberrelvi varuks Viimane kadalipp enne ELi jõudmist Välismaa lühiuudised Serbia teadur: me pole ksenofoobne riik, meil on puudus ressurssidest Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Arvamus Tarmo Noop: härra Ossinovski, lõhkuge see usaldamatuse müür Erkki Bahovski: raudrusikas või küps vili? Raul Rebane: kus Edgar Savisaar eksis? Rahvusmõtte kandja Arvo Valton rääkis väest Juhtkiri: virtuaalsõja õppetunnid Siiri Liiva: jahtides jõulurõõmu Postimees 1923. aastal: suhetest idanaabriga Kultuur 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Sport Eesti autospordikoondis – sümboolne, kuid vajalik Spordi lühiuudised Eesti võrkpallurid Euroopat vallutamas Tallinn Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Tarbija Arstide keeleoskuse probleem ei puuduta vaid võõrarste Tartu Vanade väärtuste taastajad kolisid Emajõel hakkab suvel rahvast sõidutama veebuss Tartu restoranidel pole teravaimasse tippu asja Koolid ootavad linlasi jõululaadale Eesti režissöör filmis loo Ida-Ukrainast Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tarmo Noop: härra Ossinovski, lõhkuge see usaldamatuse müür

4 min lugemist
Tarmo Noop A Le Coqi uue õlle esitlusel FOTO: Viktor Burkivski

Kui tööstuste esindajad on alkoholipoliitika debatis argumenteerinud kas või alkoholipoliitika rohelises raamatus toodud teaduslike uurimuste abiga, siis vastu on kostnud emotsionaalse keelekasutusega häbimärgistamist, kirjutab Tarmo Noop, kes on viimased 18 aastat AS A. Le Coqi juhataja.

Tellijale

Ei salga, et selle artikli kirjutamise ajendiks oli Tervise Arengu Instituudi juhataja Maris Jesse 23. novembril ilmunud essee («Alkoholitootjad ei ole vastutusest huvitatud», PM), mis illustreeris hästi ka sotsiaalministri teadlikult valitud suhtumist. Mind häirivad väga minister Ossinosvki ja valitud ametnike usaldamatu suhtumine ettevõtlusesse, täiskasvanud inimeste õigustesse teha ise informeeritud otsuseid, vabaduste piiramine ilma mõjude analüüsita ja täielikult puuduv tahe kellegagi üldse midagi läbi rääkida, argumente kõrvutada ja seisukohti vahetada. Kuid nüüd lähemalt.

Alkohol on meiega olnud alates tsivilisatsiooni sünnist ja pole mõtet eitada, et alkoholi liig- või väärtarvitamine põhjustab probleeme. Kuid neid probleeme pole võimalik lahendada käskude ja keeldudega (ajaloos on seda proovitud). Tuleb aru saada, et probleem pole alkoholi tootmine ja vastutustundlik müümine, vaid see, kuidas inimesed otsustavad alkoholi tarbida. Nii nagu on Eestis vähenenud ülekaalulisus, aga kasvanud rasvumine, on ka alkoholi tarbimisega – väär- ja liigtarvitamisega. Nagu kirjutas Mikk Salu oma analüüsis, tegeleb sellega konkreetne vähemus ning enamus elanikkonnast on asunud viimase kümnendiga tarbima alkoholi mõõdukamalt. Nagu on arenenud ühiskond, nii on ka mõõdukamaks ja viisakamaks muutunud tarbimine.

01.12.2015 03.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto