Sisukord
Välismaa
Postimees
02.12.2015
Eesti Kõige vaiksem ööpäev elus Mälumäng Miks mägedesse? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Tagakülg Vantaa tulistamises osalesid eestlased Eesti lühiuudised Igapäevasel ilmavaatlemisel on Eestis pikk ajalugu Venemaa hoiab küberrelvi varuks Horoskoop Majandus Eestisse võidakse rajada andmeplatvorm satelliitidele Majanduse lühiuudised Eestis kurikuulus Ernesto Preatoni hakkab Siberis äri ajama Välismaa Venemaa hoiab küberrelvi varuks Viimane kadalipp enne ELi jõudmist Välismaa lühiuudised Serbia teadur: me pole ksenofoobne riik, meil on puudus ressurssidest Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Arvamus Tarmo Noop: härra Ossinovski, lõhkuge see usaldamatuse müür Erkki Bahovski: raudrusikas või küps vili? Raul Rebane: kus Edgar Savisaar eksis? Rahvusmõtte kandja Arvo Valton rääkis väest Juhtkiri: virtuaalsõja õppetunnid Siiri Liiva: jahtides jõulurõõmu Postimees 1923. aastal: suhetest idanaabriga Kultuur 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Sport Eesti autospordikoondis – sümboolne, kuid vajalik Spordi lühiuudised Eesti võrkpallurid Euroopat vallutamas Tallinn Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Tarbija Arstide keeleoskuse probleem ei puuduta vaid võõrarste Tartu Vanade väärtuste taastajad kolisid Emajõel hakkab suvel rahvast sõidutama veebuss Tartu restoranidel pole teravaimasse tippu asja Koolid ootavad linlasi jõululaadale Eesti režissöör filmis loo Ida-Ukrainast Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Serbia teadur: me pole ksenofoobne riik, meil on puudus ressurssidest

4 min lugemist
  • Isegi kui pagulased töötavad, ei teeni nad piisavalt eluaseme soetamiseks.
  • Serblastele pole praegune migrandivool ajalooliselt midagi uut.
  • Sarnaselt Lähis-Ida migrantidele tõmbab ka Kagu-Euroopa elanikke Saksamaa.
  • Enamik majandusmigrante endisest Jugoslaaviast tuleb ELi Kosovost ja Bosniast.
Belgradi mõttekoja Balkan Trust for Democracy direktor Gordana Delić. FOTO: Kadri Veermäe

See, et Euroopa Liit annaks Serbiale vastutasuks abile rändekriisi lahendamisel kiirema liitumisperspektiivi, pole mingi poliitiline lehmakauplemine, vaid tänapäeva reaalsusega arvestamine, arvas intervjuus Postimehele Belgradis asuva mõttekoja Balkan Trust for Democracy direktor Gordana Delić.

Tellijale

-Praegu liiguvad tuhandeid Lähis-Ida migradid läbi Serbia Euroopa Liidu poole, kuid pagulasprobleem pole Serbiale endale sugugi võõras – vaid paari aasta eest oli siin tuhandeid 1990. aastate sõjapõgenikke, kel polnud oma kodu, vaid kes elasid pagulaslaagris.

2004. aastal oli Serbia põgenike kogukonna suuruse poolest maailmas teine riik. Ainuüksi 200 000 serblast oli tulnud Horvaatiast, tuldi ka Bosniast, Kosovost. Vaeses, rahvuslike konfliktide käes kannatavas ja majanduslikult lõhki kistud sõjajärgses riigis oli väga keeruline tegeleda inimeste tagasilõimimisega ja nii on meil veel tänapäevalgi põlvkondade kaupa pagulaslaagrites sündinud inimesi. Ka leidub praegugi teismelisi, kes on kogu oma elu laagris veetnud ja kes elavad oma vanematega siiani seal keskustes, sest elamispinnad on Serbias kallid. Kuigi ka pagulaslaagri inimesed käivad tavaliselt tööl, ei suuda nad kunagi teenida nii palju raha, et endale eluaset osta – sellest ei pruugi jätkuda isegi üürimiseks. Keskmine sissetulek Serbias on 250 eurot kuus ja hinnad on enam-vähem samasugused nagu näiteks Eestis. Gaasi- ja bensiinihind sõltub maailmaturust, nii et väga raske on hakkama saada.  

01.12.2015 03.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto