Sisukord
Välismaa
Postimees
02.12.2015
Eesti Kõige vaiksem ööpäev elus Mälumäng Miks mägedesse? Horoskoop Male Palju õnne Dilbert 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Tagakülg Vantaa tulistamises osalesid eestlased Eesti lühiuudised Igapäevasel ilmavaatlemisel on Eestis pikk ajalugu Venemaa hoiab küberrelvi varuks Horoskoop Majandus Eestisse võidakse rajada andmeplatvorm satelliitidele Majanduse lühiuudised Eestis kurikuulus Ernesto Preatoni hakkab Siberis äri ajama Välismaa Venemaa hoiab küberrelvi varuks Viimane kadalipp enne ELi jõudmist Välismaa lühiuudised Serbia teadur: me pole ksenofoobne riik, meil on puudus ressurssidest Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Arvamus Tarmo Noop: härra Ossinovski, lõhkuge see usaldamatuse müür Erkki Bahovski: raudrusikas või küps vili? Raul Rebane: kus Edgar Savisaar eksis? Rahvusmõtte kandja Arvo Valton rääkis väest Juhtkiri: virtuaalsõja õppetunnid Siiri Liiva: jahtides jõulurõõmu Postimees 1923. aastal: suhetest idanaabriga Kultuur 126 kultuuriinimest ihkab pääseda loojapalgale Sport Eesti autospordikoondis – sümboolne, kuid vajalik Spordi lühiuudised Eesti võrkpallurid Euroopat vallutamas Tallinn Eikellegimaa asulast Serbias voolab läbi tuhandeid migrante Tarbija Arstide keeleoskuse probleem ei puuduta vaid võõrarste Tartu Vanade väärtuste taastajad kolisid Emajõel hakkab suvel rahvast sõidutama veebuss Tartu restoranidel pole teravaimasse tippu asja Koolid ootavad linlasi jõululaadale Eesti režissöör filmis loo Ida-Ukrainast Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Viimane kadalipp enne ELi jõudmist

2 min lugemist
Šidis Serbia valitsuse poolt asjaajamist koordineeriv Petar Božovic. FOTO: Kadri Veermäe

Viimane koht, mida Serbiast läbi sõitvad migrandid näevad, on 15 000 elanikuga Horvaatia piiri ääres asuv linn Šid, mille rongijaamast lähebki sõit edasi otse Euroopa Liitu.

Tellijale

Kui seda ärasaatmispunkti külastame, on see Horvaatia ja Serbia valitsuste vahel sõlmitud lepingu järgi alles hiljuti avatud – kahe nädala eest. Erinevalt Preševo pigem soojast vastuvõtust on õhkkond Šidis ärevam ja külmem. Oma rolli mängib ka see, et just möödunud nädalavahetusel on Pariisis toimunud terrorirünnak ja eelmisel õhtul on Šidist rongi peale läinud migrandid korraldanud omavahel suurema kakluse ning võimud on veidi ärevil.

«Kõik on kontrolli all ja töötab nagu õlitatult,» kinnitab aga Šidis Serbia valitsuse poolt asjaajamist koordineeriv Petar Božovic. Mehe sõnul läheb Horvaatiasse ööpäeva jooksul kuus rongi ning muud häda seal pole kui kahe-kolmetunnine ooteaeg rongile pääsemiseks.

01.12.2015 03.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto