Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.12.2015
Eesti Ligi: lastele ei tohi luua kaste Mälumäng Palju õnne Dilbert Male Võimuparteide juhid üritavad patiseisust üle saada Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta Esikülg 3. detsember Tagakülg Reisijad kurdavad logude lennukite üle Tehnokontroll lubas sõidukeid altkäemaksu eest liiklusesse Esimene Eesti pardameeskond alustab sel aastal Hilinemisi tingivad tühistamised Eesti lühiuudised Tallinna vanalinnas näeb põhjapõtru ja jõulusõimesid Linnaosavanem andis alluvale munitsipaalkorteri Majandus Majanduse lühiuudised Draghilt oodatakse täna eurotsoonile uut ergutussüsti Välismaa Rootsi ajutise piirikontrolli tulemus: migrandid on hakanud saabuma üle mere Norra naftapealinna head ajad on möödanik NATO ületas Venemaa seatud tõkke Spalta_välised Arvamus Aivar Pohlak: jalgpalli rahvusstaadionist ja avalikust ruumist Juhan Kivirähk: mida halvem Eestile, seda parem Keskerakonnale – selline on Savisaare deviis Juhtkiri: rahatrükk pole lahendus… või siiski on? Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: piiril tabatu – salakuller Sigrid Kõiv: Luksusreis Võrru, säästutripp Viini Kadri Liik: mida oodata Venemaalt Süürias? Kultuur Eesti moslem süürlaste pagulaslaagris – «Kahe maailma vahel» Postimehe Kinos Uus ajakiri räägib vanadest asjadest Sport Spordi lühiuudised Björndalen võidutses, Lessing parimana 48. Kes on koduse klubikorvpalli resultatiivsemad eestlased? Kummaline e-kiri tekitab Nõmme Kaljus segadust Avo Keel Pärnu esitustest: pean enda poole vaatama Tarbija Verivorstide pimetest: tatravorst üllatas, Päkapikuvorst põrus Tartu 32 tundi hooldajana: kogetu kisub mu lõhki Priit Pullerits: oo, sport, sa oled jäle! Endli suupillilugude ja armastuslaulude kontsert Elviira moeajakirjad ja struudlipirukas Täika sai aasta lõpuni armuaega Veeriku kooli digipööre oli parim Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aivar Pohlak: jalgpalli rahvusstaadionist ja avalikust ruumist

3 min lugemist
Aivar Pohlak. FOTO: Viktor Burkivski

See, kui kaugele ollakse meie avalikus ruumis ühte või teist asja kirjeldades minema tõest, või kui see on teile liiga ränk sõna, siis kuivõrd moonutatult esitatakse Eesti avalikus ruumis teavet oluliste teemade kohta, uskudes, et pilt, mida luuakse, on aus, teeb murelikuks, kirjutab Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Tellijale Tellijale

Enne kui järeldusi tegema hakkan, räägin staadioni loo ja kirjeldan riigi viie miljoni suuruse toetusega seotud asjaolusid.

Tänapäeva läänelikus, või kui soovite, siis euroopalikus ühiskonnas ehitavad rahvusstaadioni staatuses objekte kõikjal riigid ja omavalitsused. Ja mitte ainult neid, vaid ka klubistaadione ja treeningkeskuseid ja teisigi spordiobjekte, sest need on ühiskonna sotsiaalseks toimimiseks elementaarselt vajalikud. Jalgpallikoondis ei mängi jalgpalliliidule. Ta mängib ühiskonnale, ta mängib selleks, et tuletada meelde, et me oleme olemas, ja tema areng peab toetama meie, Euroopa väikseima rahvusriigi omanike usku, et meie olemasolu on võimalik ja vajalik.

02.12.2015 04.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto