Sisukord
Uudised
Tänane leht
03.12.2015
Eesti Ligi: lastele ei tohi luua kaste Mälumäng Palju õnne Dilbert Male Võimuparteide juhid üritavad patiseisust üle saada Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta Esikülg 3. detsember Tagakülg Reisijad kurdavad logude lennukite üle Tehnokontroll lubas sõidukeid altkäemaksu eest liiklusesse Esimene Eesti pardameeskond alustab sel aastal Hilinemisi tingivad tühistamised Eesti lühiuudised Tallinna vanalinnas näeb põhjapõtru ja jõulusõimesid Linnaosavanem andis alluvale munitsipaalkorteri Majandus Majanduse lühiuudised Draghilt oodatakse täna eurotsoonile uut ergutussüsti Välismaa Rootsi ajutise piirikontrolli tulemus: migrandid on hakanud saabuma üle mere Norra naftapealinna head ajad on möödanik NATO ületas Venemaa seatud tõkke Spalta_välised Arvamus Aivar Pohlak: jalgpalli rahvusstaadionist ja avalikust ruumist Juhan Kivirähk: mida halvem Eestile, seda parem Keskerakonnale – selline on Savisaare deviis Juhtkiri: rahatrükk pole lahendus… või siiski on? Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: piiril tabatu – salakuller Sigrid Kõiv: Luksusreis Võrru, säästutripp Viini Kadri Liik: mida oodata Venemaalt Süürias? Kultuur Eesti moslem süürlaste pagulaslaagris – «Kahe maailma vahel» Postimehe Kinos Uus ajakiri räägib vanadest asjadest Sport Spordi lühiuudised Björndalen võidutses, Lessing parimana 48. Kes on koduse klubikorvpalli resultatiivsemad eestlased? Kummaline e-kiri tekitab Nõmme Kaljus segadust Avo Keel Pärnu esitustest: pean enda poole vaatama Tarbija Verivorstide pimetest: tatravorst üllatas, Päkapikuvorst põrus Tartu 32 tundi hooldajana: kogetu kisub mu lõhki Priit Pullerits: oo, sport, sa oled jäle! Endli suupillilugude ja armastuslaulude kontsert Elviira moeajakirjad ja struudlipirukas Täika sai aasta lõpuni armuaega Veeriku kooli digipööre oli parim Meelelahutus Koomiks Sudoku

Draghilt oodatakse täna eurotsoonile uut ergutussüsti

4 min lugemist
  • Analüütikud on Euroopa Keskpanga tegutsemise suhtes üksmeelsed
  • Analüütikud on ka USA keskpanga baasintressi tõstmise suhtes üksmeelsed
  • EKP nõukogus on mitu uute meetmete vastast, teiste hulgas Ardo Hansson
Euroopa Keskpanga presidendilt Mario Draghilt oodatakse üllatust, mis kiirendaks Euroopa majanduskasvu. FOTO: Reuters/ScanPix

Eluasemelaenu võtnutel on jälle rõõmupäevad. Kommertspankade laenuintressiks kujunenud kuue kuu Euribor on langenud praeguseks miinus 0,045 protsendini, mis tähendab, et suurema osa laenuvõtjate koguintress on marginaalist väiksem. Need, kes plaanivad jõulukinke soetada Amazonist või mõnest muust USA netipoest, rõõmustavad vähem, sest viimase pooleteise kuuga on euro nõrgenenud dollari suhtes üheksa sendi võrra, mis tähendab, et 30-dollariline kink on läinud meie jaoks 2,7 eurot kallimaks. Ka kütused meie tanklates on tugevnenud dollari tõttu veidi kallimad, kui praeguse naftahinna juures olla võiksid.

Tellijale Tellijale

Euribori ja dollari seesuguse liikumise otsene põhjus on tänane päev. Nimelt ootavad turud (tegelikult on nad üsna kindlad), et Euroopa Keskpanga nõukogu eesotsas selle juhi Mario Draghiga otsustab täna toimuval istungil eurotsooni majandust turgutada uute meetmetega.

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi vihjas pärast eelmist, oktoobris toimunud nõukogu koosolekut toimunud pressikonverentsil, et keskpank arutab uusi meetmeid majanduse stimuleerimiseks detsembri nõupidamisel ehk täna.

Millised need uued meetmed võiksid olla, sellest pole meedia aimu saanud. Arvatakse, et Draghi peab millegagi üllatama.

02.12.2015 04.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto