K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta

Helen Mihelson
, reporter
Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Janne Nurmik osales ka oktoobri lõpus Hundisilmal toimunud Keskerakonna piirkonna juhtide koosolekul.
Janne Nurmik osales ka oktoobri lõpus Hundisilmal toimunud Keskerakonna piirkonna juhtide koosolekul. Foto: Mihkel Maripuu

Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhi Janne Nurmiku sõnul ei tähenda Edgar Savisaare jäämine Keskerakonna esimeheks kaugemate piirkondade jaoks just head, kuna põhitähelepanu koondub siiski Tallinnale.

«Juhi samaks jäämine tähendab meie jaoks seda, et midagi ei muutu,» kommenteeris ta Savisaare võitu Keskerakonna kongressil. «Savisaare juhtimisel on Keskerakond juba mõnda aega muutunud väga pealinna-keskseks. Maapiirkonnad on jäänud unarusse ja võõrdunud.»

Lisaks näeb Nurmik probleemi selles, et muud omavalitsused, peale Tallinna, ei ole oma liikmeskonda tükk aega täiendust saanud.

«Põlvkondade vahe on siin nii ehk naa tekitanud lõhe. Ütleme nii, et minuealiseid ja minust nooremaid ei kõneta enam Edgari lood Eesti vabastamisest. Tema kultus meid enam ei kõneta. Ja selle tõttu ei tule piirkondadesse uusi ja tegusaid inimesi juurde,» märkis ta.

Kui enne kongressi andis suurem osa piirkondi teada, keda nad esimehena toetavad, siis Saaremaa seda teed ei läinud ning delegaatidele kindlat suunist ei antud. Nurmiku sõnul jagunesid saarlaste hääled pühapäevasel kongressil umbes pooleks – toetajaid jätkus nii Savisaarele kui ka Kadri Simsonile.

Nurmiku hinnangul oleks Simson olnud erakonna juhi kohale parem valik. «Ma usun, et see muudaks erakonna tegevuse aktiivsemaks ka Tallinnast väljaspool,» lisas ta.

Samas aga ei saa Nurmiku sõnul üldistada, justkui oleksid kõik Saaremaa keskerakondlased tulemuses pettunud. «Ei ole, ma arvan, et see teine pool ei olnud pettunud, sest nemad näevad, et asi võiks samamoodi jätkuda. Ehk siis, nagu parteiüleselt, nii on ka piirkonniti inimesi eri arvamusel,» märkis ta.

Samuti ei kõnetanud Saaremaa piirkonna juhti Savisaare kõne pühapäevasel kongressil. «See kõne ei innustanud ega motiveerinud mind,» ütles ta.

Nurmiku sõnul on faktid, mida Savisaar Eesti kohta loetles, kurvad faktid, mille heaks ei saa ka Keskerakond midagi teha.

Märksõnad
Tagasi üles