Sisukord
Eesti
Tänane leht
03.12.2015
Eesti Ligi: lastele ei tohi luua kaste Mälumäng Palju õnne Dilbert Male Võimuparteide juhid üritavad patiseisust üle saada Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta Esikülg 3. detsember Tagakülg Reisijad kurdavad logude lennukite üle Tehnokontroll lubas sõidukeid altkäemaksu eest liiklusesse Esimene Eesti pardameeskond alustab sel aastal Hilinemisi tingivad tühistamised Eesti lühiuudised Tallinna vanalinnas näeb põhjapõtru ja jõulusõimesid Linnaosavanem andis alluvale munitsipaalkorteri Majandus Majanduse lühiuudised Draghilt oodatakse täna eurotsoonile uut ergutussüsti Välismaa Rootsi ajutise piirikontrolli tulemus: migrandid on hakanud saabuma üle mere Norra naftapealinna head ajad on möödanik NATO ületas Venemaa seatud tõkke Spalta_välised Arvamus Aivar Pohlak: jalgpalli rahvusstaadionist ja avalikust ruumist Juhan Kivirähk: mida halvem Eestile, seda parem Keskerakonnale – selline on Savisaare deviis Juhtkiri: rahatrükk pole lahendus… või siiski on? Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: piiril tabatu – salakuller Sigrid Kõiv: Luksusreis Võrru, säästutripp Viini Kadri Liik: mida oodata Venemaalt Süürias? Kultuur Eesti moslem süürlaste pagulaslaagris – «Kahe maailma vahel» Postimehe Kinos Uus ajakiri räägib vanadest asjadest Sport Spordi lühiuudised Björndalen võidutses, Lessing parimana 48. Kes on koduse klubikorvpalli resultatiivsemad eestlased? Kummaline e-kiri tekitab Nõmme Kaljus segadust Avo Keel Pärnu esitustest: pean enda poole vaatama Tarbija Verivorstide pimetest: tatravorst üllatas, Päkapikuvorst põrus Tartu 32 tundi hooldajana: kogetu kisub mu lõhki Priit Pullerits: oo, sport, sa oled jäle! Endli suupillilugude ja armastuslaulude kontsert Elviira moeajakirjad ja struudlipirukas Täika sai aasta lõpuni armuaega Veeriku kooli digipööre oli parim Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta

1 min lugemist
Janne Nurmik osales ka oktoobri lõpus Hundisilmal toimunud Keskerakonna piirkonna juhtide koosolekul. FOTO: Mihkel Maripuu

Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhi Janne Nurmiku sõnul ei tähenda Edgar Savisaare jäämine Keskerakonna esimeheks kaugemate piirkondade jaoks just head, kuna põhitähelepanu koondub siiski Tallinnale.

«Juhi samaks jäämine tähendab meie jaoks seda, et midagi ei muutu,» kommenteeris ta Savisaare võitu Keskerakonna kongressil. «Savisaare juhtimisel on Keskerakond juba mõnda aega muutunud väga pealinna-keskseks. Maapiirkonnad on jäänud unarusse ja võõrdunud.»

Lisaks näeb Nurmik probleemi selles, et muud omavalitsused, peale Tallinna, ei ole oma liikmeskonda tükk aega täiendust saanud.

«Põlvkondade vahe on siin nii ehk naa tekitanud lõhe. Ütleme nii, et minuealiseid ja minust nooremaid ei kõneta enam Edgari lood Eesti vabastamisest. Tema kultus meid enam ei kõneta. Ja selle tõttu ei tule piirkondadesse uusi ja tegusaid inimesi juurde,» märkis ta.

Kui enne kongressi andis suurem osa piirkondi teada, keda nad esimehena toetavad, siis Saaremaa seda teed ei läinud ning delegaatidele kindlat suunist ei antud. Nurmiku sõnul jagunesid saarlaste hääled pühapäevasel kongressil umbes pooleks – toetajaid jätkus nii Savisaarele kui ka Kadri Simsonile.

Nurmiku hinnangul oleks Simson olnud erakonna juhi kohale parem valik. «Ma usun, et see muudaks erakonna tegevuse aktiivsemaks ka Tallinnast väljaspool,» lisas ta.

Samas aga ei saa Nurmiku sõnul üldistada, justkui oleksid kõik Saaremaa keskerakondlased tulemuses pettunud. «Ei ole, ma arvan, et see teine pool ei olnud pettunud, sest nemad näevad, et asi võiks samamoodi jätkuda. Ehk siis, nagu parteiüleselt, nii on ka piirkonniti inimesi eri arvamusel,» märkis ta.

Samuti ei kõnetanud Saaremaa piirkonna juhti Savisaare kõne pühapäevasel kongressil. «See kõne ei innustanud ega motiveerinud mind,» ütles ta.

Nurmiku sõnul on faktid, mida Savisaar Eesti kohta loetles, kurvad faktid, mille heaks ei saa ka Keskerakond midagi teha.

Seotud lood
02.12.2015 04.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto