Sisukord
Eesti
Postimees
03.12.2015
Eesti Ligi: lastele ei tohi luua kaste Mälumäng Palju õnne Dilbert Male Võimuparteide juhid üritavad patiseisust üle saada Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta Esikülg 3. detsember Tagakülg Reisijad kurdavad logude lennukite üle Tehnokontroll lubas sõidukeid altkäemaksu eest liiklusesse Esimene Eesti pardameeskond alustab sel aastal Hilinemisi tingivad tühistamised Eesti lühiuudised Tallinna vanalinnas näeb põhjapõtru ja jõulusõimesid Linnaosavanem andis alluvale munitsipaalkorteri Majandus Majanduse lühiuudised Draghilt oodatakse täna eurotsoonile uut ergutussüsti Välismaa Rootsi ajutise piirikontrolli tulemus: migrandid on hakanud saabuma üle mere Norra naftapealinna head ajad on möödanik NATO ületas Venemaa seatud tõkke Spalta_välised Arvamus Aivar Pohlak: jalgpalli rahvusstaadionist ja avalikust ruumist Juhan Kivirähk: mida halvem Eestile, seda parem Keskerakonnale – selline on Savisaare deviis Juhtkiri: rahatrükk pole lahendus… või siiski on? Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: piiril tabatu – salakuller Sigrid Kõiv: Luksusreis Võrru, säästutripp Viini Kadri Liik: mida oodata Venemaalt Süürias? Kultuur Eesti moslem süürlaste pagulaslaagris – «Kahe maailma vahel» Postimehe Kinos Uus ajakiri räägib vanadest asjadest Sport Spordi lühiuudised Björndalen võidutses, Lessing parimana 48. Kes on koduse klubikorvpalli resultatiivsemad eestlased? Kummaline e-kiri tekitab Nõmme Kaljus segadust Avo Keel Pärnu esitustest: pean enda poole vaatama Tarbija Verivorstide pimetest: tatravorst üllatas, Päkapikuvorst põrus Tartu 32 tundi hooldajana: kogetu kisub mu lõhki Priit Pullerits: oo, sport, sa oled jäle! Endli suupillilugude ja armastuslaulude kontsert Elviira moeajakirjad ja struudlipirukas Täika sai aasta lõpuni armuaega Veeriku kooli digipööre oli parim Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimuparteide juhid üritavad patiseisust üle saada

2 min lugemist
Andres Anvelt FOTO: Kristjan Teedema

Koalitsioonierakondade esimehed kohtuvad taas täna, et arutada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) vastuseisu tõttu takerdunud Euroopa Kontrollikoja liikme nimetamist.

Eelmisel nädalal tekkinud patiseisu arutasid Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas, SDE esimees Jevgeni Ossinovski ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) juht Margus Tsahkna juba teisipäeval, kuid siis ei õnnestunud neil erimeelsusi lahendada.

Kuigi tervise- ja tööminister Ossinovski on IRLi kuuluva riigikogu liikme Juhan Partsi kandidatuuri toetamise otsesõnu välistanud, ei ole Reformierakonnas ja IRLis siiski maha maetud lootust, et sotsid astuvad sammu tagasi ja jäävad mingite kokkulepete korral Partsi esitamisega nõusse. Initsiatiivi oodatakse seejuures valitsusjuhilt.

Riigikogu SDE fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles aga, et tema järeleandmisteks võimalust ei näe. «Me oleme seda kõigis formaatides arutanud – nii juhatuses kui fraktsioonis – ja sealt ma küll erilist lootuskiirt ei näe, et me kuidagi hakkaksime oma senist otsust muutma,» lausus ta.

Sotsiaaldemokraadid on seisukohal, et IRLi kuuluv rahandusminister Sven Sester peab välja pakkuma uue kandidaadi, kes leitaks ühiselt ja väljastpoolt poliitikaringkondi. Ossinovski kavatseb tänasel kohtumisel mõne kandidaadi ka omalt poolt aruteluks välja pakkuda. Seni pole koalitsioonierakondade esindajad teistest võimalikest kandidaatidest rääkinud.

«Ega siin muud varianti ei saagi olla. Kontrollikoja koht tuleb ära täita, otsida ühine kandidaat ja sellest kriisist niimoodi väljuda,» ütles Anvelt, kes juhtis tähelepanu sellele, et kontrollikoja liikme kandidaat ega selle esitamine ei olnud koalitsioonilepingus kokku lepitud. Seetõttu on tema sõnul vaja kompromissi ehk kandidaati, kes sobib kõigile kolmele parteile.

Anvelt kinnitas, et sotsiaaldemokraadid on võimalikke kandidaate arutanud, kuid nende nimesid ei soostunud ta avalikustama. «Ma pigem jätaks selle Ossinovskile aruteluks teiste erakondade juhtidega. Nagu me teame, nimede väljatoomine meedias, enne kui neid tõsiselt võetakse, on nende tapmine,» ütles ta.

Mõned võimupoliitikud on aga viidanud valitsuse seadusele, mille järgi langetab valitsus otsused häälteenamusega, ning leidnud, et kuna tegu pole koalitsioonilepingu teema, vaid personaliotsusega, võiks Partsi Euroopa Kontrollikoja liikme kandidaadiks esitada ka sotsiaaldemokraatide toetuseta.

Seotud lood
02.12.2015 04.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto