Sisukord
Eesti
Postimees
03.12.2015
Eesti Ligi: lastele ei tohi luua kaste Mälumäng Palju õnne Dilbert Male Võimuparteide juhid üritavad patiseisust üle saada Saare keskerakondlane: Savisaare kultus noori ei kõneta Esikülg 3. detsember Tagakülg Reisijad kurdavad logude lennukite üle Tehnokontroll lubas sõidukeid altkäemaksu eest liiklusesse Esimene Eesti pardameeskond alustab sel aastal Hilinemisi tingivad tühistamised Eesti lühiuudised Tallinna vanalinnas näeb põhjapõtru ja jõulusõimesid Linnaosavanem andis alluvale munitsipaalkorteri Majandus Majanduse lühiuudised Draghilt oodatakse täna eurotsoonile uut ergutussüsti Välismaa Rootsi ajutise piirikontrolli tulemus: migrandid on hakanud saabuma üle mere Norra naftapealinna head ajad on möödanik NATO ületas Venemaa seatud tõkke Spalta_välised Arvamus Aivar Pohlak: jalgpalli rahvusstaadionist ja avalikust ruumist Juhan Kivirähk: mida halvem Eestile, seda parem Keskerakonnale – selline on Savisaare deviis Juhtkiri: rahatrükk pole lahendus… või siiski on? Päeva karikatuur Postimees 1932. aastal: piiril tabatu – salakuller Sigrid Kõiv: Luksusreis Võrru, säästutripp Viini Kadri Liik: mida oodata Venemaalt Süürias? Kultuur Eesti moslem süürlaste pagulaslaagris – «Kahe maailma vahel» Postimehe Kinos Uus ajakiri räägib vanadest asjadest Sport Spordi lühiuudised Björndalen võidutses, Lessing parimana 48. Kes on koduse klubikorvpalli resultatiivsemad eestlased? Kummaline e-kiri tekitab Nõmme Kaljus segadust Avo Keel Pärnu esitustest: pean enda poole vaatama Tarbija Verivorstide pimetest: tatravorst üllatas, Päkapikuvorst põrus Tartu 32 tundi hooldajana: kogetu kisub mu lõhki Priit Pullerits: oo, sport, sa oled jäle! Endli suupillilugude ja armastuslaulude kontsert Elviira moeajakirjad ja struudlipirukas Täika sai aasta lõpuni armuaega Veeriku kooli digipööre oli parim Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ligi: lastele ei tohi luua kaste

10 min lugemist
Jürgen Ligi sõnul on erakoolide toetamine osadele omavalitsustele pigem edevuse teema ja vallajuhtidele üks võimalus hääli võita. «Aga kusagil on piir ja otsustusõigus,» kinnitas ta. FOTO: Eero Vabamägi

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi näeb jätkusuutlikel erakoolidel tulevikku, kuid ei näe võimalust, et riik säilitaks neile võrreldes munitsipaalkoolidega eritingimused.

Tellijale Tellijale

Postimehe toimetusse helistas lugeja, kes kurtis, et ta ei saa ikkagi aru, millised on need erakoolid võrreldes teiste koolidega. Kuidas teie talle vastaksite?

Need on eraalgatus hariduse vallas sooviga saada endale teistmoodi haridust ja hariduslikku eelist. See ei ole muud kui ainult positiivne. Probleem hakkab, kuidas seda rahastada.

Meie rahastamissüsteem on välja kukkunud sisuliselt nii, et erakoolides on suurem maksumaksja panus, kui on munitsipaalkoolides. Pluss kõik õigused, sealhulgas õppemaksuõigused. Ei mingeid piiranguid, ainult vabadused ja eelisrahastus.

See on ebavõrdne konkurents ja seab ohtu tasuta hariduse kvaliteedi pikas perspektiivis, ning seda ei tohi lubada. Ja see ei ole ka rahanduslikult jätkusuutlik.

Lugeja ei saa sellest ikka aru. Kui olete ise erakoolides käinud, siis mida olete seal näinud? Kuidas oma muljete põhjal erakooli kirjeldaksite?

02.12.2015 04.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto