K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rootsi ajutise piirikontrolli tulemus: migrandid on hakanud saabuma üle mere

Rootsi ajutise piirikontrolli tulemus: migrandid on hakanud saabuma üle mere
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Rootsis kolm nädalat tagasi kehtestatud ajutise piirikontrolli tulemusena on migrandid hakanud riiki saabuma kummipaatidega üle mere, alustades teekonda oletatavasti  Põhja-Saksamaalt.

Väljaanne Dagens Nyheter sai selle jälile politsei salaraporti kaudu, mis oli suunatud justiitsministeeriumile. Väljaanne viitas avalikustamispõhimõttele ning sai justiitsministeeriumist raporti kokkuvõtte. Raporti kohaselt saabusid kummipaadiga viis põgenikku, kes maabusid Lõuna-Skånes Skillinges. Ilmnes, et need isikud olid kursis Rootsis kehtestatud ajutise piirikontrolliga ning selle tõttu valisid meretee. Raportis ei paljastata, kust täpselt põgenikud Rootsi seilasid ning mis riigist nad algselt pärit on. Suure tõenäosusega alustasid nad oma teekonda Saksamaa põhjaosast, kust Rootsi Skillingesse on umbes paarsada kilomeetrit. Tegemist on teadaolevalt esimese korraga, kui migrandid üritasid vältida Rootsi piirivalvet ning saabusid riiki paadiga. Leht ütles viitega politseiraportile, et esialgu ei ole teada, kas tegemist oli üksikjuhtumi või inimeste smugeldamisega. STT/BNS/PM

Märksõnad
Tagasi üles