R, 7.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Linnaosavanem andis alluvale munitsipaalkorteri

Liis Velsker
, reporter
Linnaosavanem andis alluvale munitsipaalkorteri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Karin Tammemäe kutsus ajakirjanikud kokku, et selgitusi jagada.
Karin Tammemäe kutsus ajakirjanikud kokku, et selgitusi jagada. Foto: Sander Ilvest

Põhja-Tallinna linnaosavanem Karin Tammemägi, keda meedia süüdistas oma alluvale munitsipaalkorteri andmises, korraldas eile enda kaitseks pressikonverentsi, kus ähvardas meediat kohtuga ja lükkas süüdistused korruptsioonis tagasi.

Kogu asi sai alguse sellest, kui Põhja-Tallinna linnamajanduse osakonna peaspetsialist Kaili Muru tegi suve hakul oma ülemusele Karin Tammemäele avalduse, kus teatas soovist kandideerida Tööstuse tänava majas vabana seisnud kahetoalisele munitsipaalkorterile. Oma soovi põhjendas Muru avalduses kindlustunde puudumisega, kuna pole ette teada, millal tema eluaseme omanik võib üüri tõsta või korteri maha müüa. Muru märkis oma palgaks Eesti keskmise, mis oleks umbes 1045 eurot.

Vaid kolm päeva hiljem kogunes erakorraliselt eluasemekomisjon, kes otsustaski Tööstuse tänava korteri Murule üürile anda. Samal ajal ootab sotsiaal- ja munitsipaalkorterit Põhja-Tallinnas üle tuhande inimese.

Märksõnad
Tagasi üles