Sisukord
Kultuur
Postimees
05.12.2015
Eesti Horoskoop Male SUUR NÄGU: Poliitika pole sport Dilbert Palts keelaks IRLi liikmetel Tallinna TVs esineda Eesti suurendab osalust Mali missioonil Poliitmängud jätavad Partsi eurokohata Kultuurikatlas jagati tänavusi arhitektuuripreemiaid Üle 650 roboti ootavad TTÜ spordihoones huvilisi Loomaaia vanim kollane anakonda sai uue kodu Kohtunike palkamise kord muutub lihtsamaks Eesti lühiuudised Karis: Partsi kogemus on piisav tööks kontrollikojas Mälumäng Schengeni lepingut ei peatata Palju õnne Intervjuu Urmas Viilmaga: teiste mõistmiseks peab ennast tundma Välismaa Moskva ja Kiievi rahata on Minsk plindris Välismaa lühiuudised Arvamus Marti Aavik: ärge trööbake Euroopat Wolfgang Wagner: moslemite kiiret kohanemist Euroopas ei tasu loota Ene Pajula veste: Mammi ütleb: ära lihtsalt alusta VÄIKE NÄGU: Isainstinkt Juhtkiri: nagu laps leluga SUUR NÄGU: Poliitika pole sport VÄIKE NÄGU: Mees, kellele loodetakse Päeva karikatuur VÄIKE NÄGU: Lahja jõulukink Postimees 1911. aastal: õigesti ära tuntud riigisihid Kultuur Luulehetk – hetk luules Kas on kerge olla geenius? Põlvkondi siduva hobi kiituseks! Miks mitte vahtida võõraid elusid Jutulehe Lõbulisa kohtub Vladimir Ilitšiga Läti sõprade hea vana ilm Mitte ainult jänestest Nädala album. Miljonid koopiad veerandeakriisi Aja auk. Tumedate klaasidega hääl Sport Euroopa kaheksas mees Tribuntsov: finaalis läks iga pöördega raskemaks Spordi lühiuudised Jüri Tamm: kergejõustik vajab ellujäämiseks muutusi Renault võtab Lotuse üle ja naaseb meeskonnana vormel-1 sarja Talihärmi hommik: kohvi asemel intervalltreening Tarbija Õppepuhkused tekitavad küsimusi AK Põlvkondi siduva hobi kiituseks! Wolfgang Wagner: moslemite kiiret kohanemist Euroopas ei tasu loota Nädala album. Miljonid koopiad veerandeakriisi Einsteini vigurpiparkoogid. Sada aastat üldrelatiivsust Euroopa Toetab Juhan Partsi! Aja auk. Tumedate klaasidega hääl Akadeemikud lähevad näosaatesse Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Rein Veidemann: eenduv ja taanduv horisont ERSP ja Isamaa ühinevad Arter Tiit Vähi: kogu aeg tuleb elus pöördeid juurde Pidu lossis, mis nakatas eestlasedki Muusikast mõjutatud Helen Sildna Viis aastat hirmsat elu Margit Härma: hirmus ilus jõuluaeg «Kahe mehe mahalaskmine polnud tol ajal mingi uudis!» Su nägu paistab tuttav Jan Uuspõld: kui palju me tänapäeval üldse oma mõtteid rääkida tihkame? Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mitte ainult jänestest

2 min lugemist
Martin Baltscheit «Jänese kuld» FOTO: Raamat

Neid kaht pildiraamatut ühendab mõnda muudki kui sõna «jänes» pealkirjas, kaanekujunduse koloriit, surm ja linnunimeline kirjastus. On imetlusväärne, kui sügavamõttelised ja psühholoogiliselt peenekoelised võivad olla lastetoa riiulile paigutuvad raamatud. Kadestage, filosoofid, kes te kirjutate köidete kaupa tarku arutlusi, et millenigi välja jõuda! Lastekirjanik ja kunstnik jõuavad, sipsti, tulemuseni. Käsikiri mahub enam-vähem A4 formaadile. Piltidega kokku saab umbes kolmkümmend lehekülge. Sõnum tuleb salakesi sõnadetagusest ning piltide vahelt ning, olles vormitud emotsiooniks, jõuab otse lugeja-kuulaja hinge.

Tellijale

Kumbki raamat esindab oma ajastut. Sestap on «Sametjänes» (esmatrükk aastal 1922) pikem ning olemuselt nagu romaan: jälgib keskse tegelase elu ja arenemist pika perioodi vältel. Lugejal pole vaja lünki täita, sest autor selgitab, kuidas lood on. Nimitegelasel läheb lõppude lõpuks hästi. «Jänese kuld» ilmus aastal 2013, teksti on silmatorkavalt vähem, allteksti sellevõrra rohkem. Nimitegelane sureb kohe alguses, mis vallandabki sündmused ja lõpp on lünk, mille mõtlev lugeja peab ise täitma.

Kujunduse ühine joon on koloriit ja meisterlikkus. «Sametjänes» ilmus eesti kunstniku piltidega. Võimalik, et originaalillustratsioonid polnud piisavalt ilusad, aga päris kindlasti näeb raamat nüüd kaasaegne välja. Zaripi värvivalik on sametine ja šokolaadjas, kujutluslaadis eriline pehmus, mis sobib lastetoa idülli kujutamiseks haruldaselt hästi. Mängujänesele on kunstnik osanud anda mitu ilmet: uudishimu, kurbus, rõõm, hellus. Ja mis tal kasutada on olnud? Kehahoid ja nööpsilm vaid.

04.12.2015 07.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto