Sisukord
Sport
Postimees
04.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Aasta Tartu maantee inimröövist Palju õnne Kivirünnaku ohvrid Indias paranevad Tagakülg Saarlastele tekitab praamipileti kallinemine meelehärmi Kerjuspoiss osutus suitsusõltlaseks President mängis noorepõlve lemmikmuusikat Leht: ELi siseministrid arutavad täna Schengeni lepingu ajutist peatamist Taxify tõi tänavatele 250 oma kaubamärgiga autot Eesti lühiuudised Kannatame, aga keegi ei lahku Majandus Ettevõtjad soovitavad bürokraatia digipööret India IT-hiid värbab poolsada eestlast Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Putin süüdistas Türgit sõjakuriteos Politsei ei tea California veretöö motiivi Arvamus Henrik Roonemaa: Eesti muutub äpiks Olev Remsu: vähe loetud, palju räägitud raamat Ülle Madise: teaduse ja seaduse autoriteedist Türgi suursaadiku vastulause: ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi Päeva karikatuur Juhtkiri: Euroopa Liit peab näitama enesekindlust Postimees 1919. aastal: hariduspõllu harimine Petserimaal Liisa Tagel: valveajakirjanik lahkab tõrvikut Kultuur Fadista Ana Moura lõpetab maailmaturnee Tallinnas Sport Spordi lühiuudised 4.12 Liivamäele 7. koht, Tribuntsov täna finaalis Vabavõitleja Kaido Höövelson asub sumomeeste au päästma Talihärm tegi karjääri parima sõidu Varrak: võimalik, et tuleb teha karm otsus Tarbija Hullud endlid Islandil Tartu Uudne lahendus aitab nutikalt kodu kaunistada Laval käivad ringi väikese poisi mõtted Gümnasistid aitavad peakatet korras hoida Sirje Eomõis: lapsed lihtsalt peab liikuma saama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vabavõitleja Kaido Höövelson asub sumomeeste au päästma

4 min lugemist
Kaido Höövelson (keskel) FOTO: http://rizinff.com

«Suuri pingeid peal ei ole, kuna minult ei saa päris imet oodata. Olen vabavõitluses siiski uus mees. Väikestviisi tekitab muret ehk see, et seni pole MMAsse siirdunud sumomeestel kuigi hästi läinud. Tahan tõestada, et pole me nii papist poisid midagi,» räägib endine sumomaadleja Kaido Höövelson veidi vähem kui kuu aega enne oma esimest matši vabavõitlejana. Baruto nime all Jaapanis kuulsust kogunud eestlane alustab MMA-karjääri detsembri viimasel päeval Tokyo külje all Saitama linnas. 

Tellijale Tellijale

Höövelson tunnistab, et näiteks kolme aasta eest ei oleks ta osanud oodata, et astub kunagi suurele areenile vabavõitlejana. «MMA on mind alati huvitanud, kuid sumokarjääri ajal liiga palju sellele ei mõelnud. Pärast karjääri lõppu pidin põlvevigastusest jagu saama ja alles siis võisin hakata tõsisemalt MMA peale mõtlema.»

Löömist ei karda​

Nooruspõlvest on Höövelsonil peale sumotausta kaasa võtta korralik judopagas. Nende alade suur erinevus MMAga võrreldes on see, et viimases tohib vastaseid lüüa. «Kuigi sumos ja judos on löömine keelatud, ei ole mul selle vastu mingit vaimset blokki. Ka paljudel idamaistel aladel tohib ja peab vastast lööma. Mina isiklikult pole löömisega elus eriti kokku puutunud.»

Laias laastus tunneb Höövelson, et vabavõitleja elu peaks talle sobima. «Õnneks ei ole asi päris selline, et tennisistist saab iluvõimleja. Mina olin kahevõitleja ja jään kahevõitlejaks. Judost on mul kaasas nn valuvõtted ja sumost teadmine, et taganeda ei tohi.»

03.12.2015 05.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto