Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Aasta Tartu maantee inimröövist Palju õnne Kivirünnaku ohvrid Indias paranevad Tagakülg Saarlastele tekitab praamipileti kallinemine meelehärmi Kerjuspoiss osutus suitsusõltlaseks President mängis noorepõlve lemmikmuusikat Leht: ELi siseministrid arutavad täna Schengeni lepingu ajutist peatamist Taxify tõi tänavatele 250 oma kaubamärgiga autot Eesti lühiuudised Kannatame, aga keegi ei lahku Majandus Ettevõtjad soovitavad bürokraatia digipööret India IT-hiid värbab poolsada eestlast Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Putin süüdistas Türgit sõjakuriteos Politsei ei tea California veretöö motiivi Arvamus Henrik Roonemaa: Eesti muutub äpiks Olev Remsu: vähe loetud, palju räägitud raamat Ülle Madise: teaduse ja seaduse autoriteedist Türgi suursaadiku vastulause: ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi Päeva karikatuur Juhtkiri: Euroopa Liit peab näitama enesekindlust Postimees 1919. aastal: hariduspõllu harimine Petserimaal Liisa Tagel: valveajakirjanik lahkab tõrvikut Kultuur Fadista Ana Moura lõpetab maailmaturnee Tallinnas Sport Spordi lühiuudised 4.12 Liivamäele 7. koht, Tribuntsov täna finaalis Vabavõitleja Kaido Höövelson asub sumomeeste au päästma Talihärm tegi karjääri parima sõidu Varrak: võimalik, et tuleb teha karm otsus Tarbija Hullud endlid Islandil Tartu Uudne lahendus aitab nutikalt kodu kaunistada Laval käivad ringi väikese poisi mõtted Gümnasistid aitavad peakatet korras hoida Sirje Eomõis: lapsed lihtsalt peab liikuma saama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fadista Ana Moura lõpetab maailmaturnee Tallinnas

4 min lugemist
Atraktiivne lauljatar Ana Moura on noorema fado-põlvkonna suuremaid staare. FOTO: Jõulujazz

Portugali fado-staar Ana Moura on julgelt avardanud selle muusikastiili piire: intiimse õhustikuga Lissaboni fado-majast on ta jõudnud Carnegie Halli lavale, rokilegendi Mick Jaggeri ja popstaar Prince’i lavapartneriks, kuid jäänud seejuures alati iseendaks.

Nüüd lõpetab ta just Eestis oma kolm aastat väldanud maailmaturnee ja lubab, et sellest tuleb vägev kontsert.

Tellijale Tellijale

Millised oleksid kolm kõige olulisemat omadust, hea vokaali kõrval muidugi, mis ühel heal fadista’l olema peavad?

Need omadused on tõesti olemas, kuid neid on rohkem kui kolm. (Naerab.) Ja nende üle arutavad fado-inimesed vahetpidamata: missugune neist on kõige tähtsam? Minu arvamus on, et kõige olulisem on laulda kogu hingest, panna muusikasse kogu oma hing. Fado on väga eriline muusika, väga erilise meloodia ja sügava sõnumiga, selle olemust on tegelikult väga raske seletada.

Meie, portugallased, teeme muusikul ja muusikul selget vahet – üks on fadista, teine ei ole, kuigi lauldakse üht ja sama lugu ja tundub, et isegi ühtmoodi. Selle juures pole kõige tähtsam isegi mitte vokaaltehniline meisterlikkus, vaid midagi palju peenemalt ja sügavamalt tabatavat. On küllalt eakaid fado-lauljaid, kellel pole enam erilist vokaaltehnilist võimekust, kuid neid hinnatakse kõrgelt, sest neis on see miski.

03.12.2015 05.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto