Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Aasta Tartu maantee inimröövist Palju õnne Kivirünnaku ohvrid Indias paranevad Tagakülg Saarlastele tekitab praamipileti kallinemine meelehärmi Kerjuspoiss osutus suitsusõltlaseks President mängis noorepõlve lemmikmuusikat Leht: ELi siseministrid arutavad täna Schengeni lepingu ajutist peatamist Taxify tõi tänavatele 250 oma kaubamärgiga autot Eesti lühiuudised Kannatame, aga keegi ei lahku Majandus Ettevõtjad soovitavad bürokraatia digipööret India IT-hiid värbab poolsada eestlast Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Putin süüdistas Türgit sõjakuriteos Politsei ei tea California veretöö motiivi Arvamus Henrik Roonemaa: Eesti muutub äpiks Olev Remsu: vähe loetud, palju räägitud raamat Ülle Madise: teaduse ja seaduse autoriteedist Türgi suursaadiku vastulause: ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi Päeva karikatuur Juhtkiri: Euroopa Liit peab näitama enesekindlust Postimees 1919. aastal: hariduspõllu harimine Petserimaal Liisa Tagel: valveajakirjanik lahkab tõrvikut Kultuur Fadista Ana Moura lõpetab maailmaturnee Tallinnas Sport Spordi lühiuudised 4.12 Liivamäele 7. koht, Tribuntsov täna finaalis Vabavõitleja Kaido Höövelson asub sumomeeste au päästma Talihärm tegi karjääri parima sõidu Varrak: võimalik, et tuleb teha karm otsus Tarbija Hullud endlid Islandil Tartu Uudne lahendus aitab nutikalt kodu kaunistada Laval käivad ringi väikese poisi mõtted Gümnasistid aitavad peakatet korras hoida Sirje Eomõis: lapsed lihtsalt peab liikuma saama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Türgi suursaadiku vastulause: ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi

1 min lugemist

Valesid analoogiaid luues jõuab valedele järeldustele. Just nii juhtus Georgi Beltadze 27. novembril Postimehes ilmunud arvamusloos «Löö esimesena», kus Stalini analoogia kasutamine viis täiesti valedele järeldustele, faktivigadest rääkimata.

Julma diktaatori Stalini ja demokraatlikel valimistel rahvalt mandaadi saanud president Erdoğani vahel sarnasuste loomine võib tuleneda üksnes autori puudulikest teadmistest või siis pahatahtlikkusest. Stalini valitsusaja kogu selle valus läbi elanud Eesti rahvas kindlasti mõistis sellise võrdluse sobimatust.

Beltadze väited Kobane kohta on samuti tõest kaugel. Neli ja pool aastat väldanud Süüria kodusõja jooksul on Türgi inimlikku, moraalset ja tsiviilvastutust tundes avanud oma uksed 2,2 miljonile Assadi režiimi terrori eest põgenevale süürlasele. Türgi on kõhklematult reageerinud Süürias, sealhulgas Kobanes surmaga silmitsi seisvate inimeste meeleheitlikule olukorrale. Lahingute puhkedes pages esimese kolme päevaga Kobanest Türki 200 000 kurdi. Kobane kaitsmiseks osutati logistilist abi ja kindlustati Iraagi Pešmerga võitlejatele ohutu läbipääs. Miljoneid inimesi vastu võtnud ja neid igati aidata püüdnud riigi võrdlemine Stalini armeega on vastuvõetamatu.

Süüria kodusõjas on elu kaotanud 350 000 inimest. Pool rahvastikust on pidanud oma kodudest lahkuma, piirkonnas valitseb ekstremismile toetuv terror ja kaos. Türgil on Süüriaga 911 kilomeetri pikkune ühine piir ja seal toimuv mõjutab otseselt Türgit. Meie riiklikku julgeolekut ohustab äärmusrühmitus Daesh. Nende poolt Suruçi linnas ja Ankaras toime pandud terrorirünnakutes hukkus 146 tsiviilisikut. Türgi toetab aktiivselt nii riiklikul tasandil kui ka rahvusvahelise koalitsiooni raames jõupingutusi Daeshist tuleneva terroriohu kõrvaldamiseks.

Meie soov on tagada Süürias püsiv stabiilsus ja teha selle saavutamiseks võimalikult kiiresti algust poliitilise ülemineku protsessiga. Siis ei kordu ka sellised kahetsusväärsed juhtumid, nagu seda oli Vene lennuki allatulistamine. Samas ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi.

Hayriye Kumaşçıoğlu,

Türgi suursaadik Eestis

Seotud lood
    03.12.2015 05.12.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto