Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (22) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (9) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (16) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (32) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (19) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (15) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (4) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Türgi suursaadiku vastulause: ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi

1 min lugemist

Valesid analoogiaid luues jõuab valedele järeldustele. Just nii juhtus Georgi Beltadze 27. novembril Postimehes ilmunud arvamusloos «Löö esimesena», kus Stalini analoogia kasutamine viis täiesti valedele järeldustele, faktivigadest rääkimata.

Julma diktaatori Stalini ja demokraatlikel valimistel rahvalt mandaadi saanud president Erdoğani vahel sarnasuste loomine võib tuleneda üksnes autori puudulikest teadmistest või siis pahatahtlikkusest. Stalini valitsusaja kogu selle valus läbi elanud Eesti rahvas kindlasti mõistis sellise võrdluse sobimatust.

Beltadze väited Kobane kohta on samuti tõest kaugel. Neli ja pool aastat väldanud Süüria kodusõja jooksul on Türgi inimlikku, moraalset ja tsiviilvastutust tundes avanud oma uksed 2,2 miljonile Assadi režiimi terrori eest põgenevale süürlasele. Türgi on kõhklematult reageerinud Süürias, sealhulgas Kobanes surmaga silmitsi seisvate inimeste meeleheitlikule olukorrale. Lahingute puhkedes pages esimese kolme päevaga Kobanest Türki 200 000 kurdi. Kobane kaitsmiseks osutati logistilist abi ja kindlustati Iraagi Pešmerga võitlejatele ohutu läbipääs. Miljoneid inimesi vastu võtnud ja neid igati aidata püüdnud riigi võrdlemine Stalini armeega on vastuvõetamatu.

Süüria kodusõjas on elu kaotanud 350 000 inimest. Pool rahvastikust on pidanud oma kodudest lahkuma, piirkonnas valitseb ekstremismile toetuv terror ja kaos. Türgil on Süüriaga 911 kilomeetri pikkune ühine piir ja seal toimuv mõjutab otseselt Türgit. Meie riiklikku julgeolekut ohustab äärmusrühmitus Daesh. Nende poolt Suruçi linnas ja Ankaras toime pandud terrorirünnakutes hukkus 146 tsiviilisikut. Türgi toetab aktiivselt nii riiklikul tasandil kui ka rahvusvahelise koalitsiooni raames jõupingutusi Daeshist tuleneva terroriohu kõrvaldamiseks.

Meie soov on tagada Süürias püsiv stabiilsus ja teha selle saavutamiseks võimalikult kiiresti algust poliitilise ülemineku protsessiga. Siis ei kordu ka sellised kahetsusväärsed juhtumid, nagu seda oli Vene lennuki allatulistamine. Samas ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi.

Hayriye Kumaşçıoğlu,

Türgi suursaadik Eestis

Seotud lood
    19.02.2020 20.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto