Sisukord
Eesti
Postimees
04.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Aasta Tartu maantee inimröövist Palju õnne Kivirünnaku ohvrid Indias paranevad Tagakülg Saarlastele tekitab praamipileti kallinemine meelehärmi Kerjuspoiss osutus suitsusõltlaseks President mängis noorepõlve lemmikmuusikat Leht: ELi siseministrid arutavad täna Schengeni lepingu ajutist peatamist Taxify tõi tänavatele 250 oma kaubamärgiga autot Eesti lühiuudised Kannatame, aga keegi ei lahku Majandus Ettevõtjad soovitavad bürokraatia digipööret India IT-hiid värbab poolsada eestlast Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Putin süüdistas Türgit sõjakuriteos Politsei ei tea California veretöö motiivi Arvamus Henrik Roonemaa: Eesti muutub äpiks Olev Remsu: vähe loetud, palju räägitud raamat Ülle Madise: teaduse ja seaduse autoriteedist Türgi suursaadiku vastulause: ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi Päeva karikatuur Juhtkiri: Euroopa Liit peab näitama enesekindlust Postimees 1919. aastal: hariduspõllu harimine Petserimaal Liisa Tagel: valveajakirjanik lahkab tõrvikut Kultuur Fadista Ana Moura lõpetab maailmaturnee Tallinnas Sport Spordi lühiuudised 4.12 Liivamäele 7. koht, Tribuntsov täna finaalis Vabavõitleja Kaido Höövelson asub sumomeeste au päästma Talihärm tegi karjääri parima sõidu Varrak: võimalik, et tuleb teha karm otsus Tarbija Hullud endlid Islandil Tartu Uudne lahendus aitab nutikalt kodu kaunistada Laval käivad ringi väikese poisi mõtted Gümnasistid aitavad peakatet korras hoida Sirje Eomõis: lapsed lihtsalt peab liikuma saama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kivirünnaku ohvrid Indias paranevad

2 min lugemist

Eesti India suursaadiku Viljar Lubi sõnul on Rajasthani osariigis kivirünnaku ohvriks langenud Eesti kodanike seisund tunduvalt parem ja loodetavasti saavad nad peagi haiglast välja.

«Kaks Eesti kodanikku ei pea enam oma tervise pärast muretsema. Praegu tundub, et asja peatsele lahenemisele ei ole mingeid takistusi,» ütles Lubi eile.

Eesti saatkond Indias on olnud kontaktis nii haigla kui ka ohvrite omaste ja nende kindlustusfirmaga.

Suursaadiku sõnul ei ole veel selge, mis eestlastega täpselt juhtus. «Kohalik ajakirjandus on esitanud juhtunu kohta oma versioone, mida meie kinnitada ei saa. Saatkonna esindajad ei ole veel saanud kivirünnaku alla sattunud mehe ja naisega rääkida. Kui oleme saanud, võime täpsemalt rääkida,» rääkis Lubi.

Eesti välisministeeriumi andmetel on India politsei pidanud Eesti kodanike ründamisega seoses kinni kolm inimest, ministeerium on olnud kontaktis rünnaku alla sattunud inimeste lähedastega.

Rünnaku ohvriks sattusid eestlastest mees ja naine, kes on mõlemad neljakümnendates eluaastates, ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Belovas.

The Times of India kirjutab, et 46-aastast Eha ja 45-aastast Vahurit rünnati sellepärast, et neid peeti ekslikult röövliteks.

Kohalik politseiülem Rajendra Prasad Goyal selgitas, et neil oli olnud janu ja nad astusid Udaipuris sisse ühte hütti, et vett paluda. Paraku pidas seal viibinud vanem naine neid ekslikult röövliteks ja hakkas appi karjuma. Naisele appi jooksnud kohalikud mehed hakkasid eestlasi kividega loopima, et neid eemale peletada. Paar leiti hiljem maantee ääres lebamas.

Goyal lisas, et tegu oli eksitusega ja rünnak ei olnud tahtlik. Sellegipoolest pidas politsei kinni kolm meest: Lalchand Bhili, Nathu ja Kanti. Politsei jahib veel kaht kahtlusalust.

Väljaande teatel on loodusearmastajatest eestlased olnud Indias 18 päeva ning enne Udaipuri külastasid nad veel mitut kohta.

Mees sai rünnakus kergemaid vigastusi, naise vigastused olid tõsisemad. Mõlemal on reisikindlustus. PZU Kindlustus teatas täna, et mees ja naine viibivad ravil erahaiglas ning kindlustusfirma on andnud haiglale garantiikirja kulude tasumise kohta.

«Mõlemal eestlasel on sõlmitud PZUs reisikindlustuse leping, kus meditsiiniabi kindlustussumma inimese kohta on 70 000 eurot. Tegutseme koos Eesti välisministeeriumiga selle nimel, et kannatanud saaksid ravi ning neil oleks võimalik peatselt kodumaale pöörduda,» ütles kindlustusfirma reisikindlustuse riskijuht Kaja Pukk.

Välisministeerium on valmis pakkuma rünnaku ohvritele kõikvõimalikku abi, alates suhtlemise vahendamisest India ametiasutustega ja lõpetades nõuandmisega.

Belovas märkis, et rünnaku alla sattunud eestlaste isiku kindlakstegemise ning nende lähedastega kontakti leidmise tegi lihtsaks see, et nad olid enne reisile minekut registreerinud end välisministeeriumi kodulehel.

«Kõik reisile minevad Eesti kodanikud võiksid kasutada võimalust ja registreerida end välisministeeriumi kodulehel. See teeb võimalike probleemide korral nende inimeste tuvastamise, lähedaste leidmise ja abi osutamise kiiremaks,» rääkis Belovas.

Seotud lood
    03.12.2015 05.12.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto