Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (4) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kivirünnaku ohvrid Indias paranevad

2 min lugemist

Eesti India suursaadiku Viljar Lubi sõnul on Rajasthani osariigis kivirünnaku ohvriks langenud Eesti kodanike seisund tunduvalt parem ja loodetavasti saavad nad peagi haiglast välja.

«Kaks Eesti kodanikku ei pea enam oma tervise pärast muretsema. Praegu tundub, et asja peatsele lahenemisele ei ole mingeid takistusi,» ütles Lubi eile.

Eesti saatkond Indias on olnud kontaktis nii haigla kui ka ohvrite omaste ja nende kindlustusfirmaga.

Suursaadiku sõnul ei ole veel selge, mis eestlastega täpselt juhtus. «Kohalik ajakirjandus on esitanud juhtunu kohta oma versioone, mida meie kinnitada ei saa. Saatkonna esindajad ei ole veel saanud kivirünnaku alla sattunud mehe ja naisega rääkida. Kui oleme saanud, võime täpsemalt rääkida,» rääkis Lubi.

Eesti välisministeeriumi andmetel on India politsei pidanud Eesti kodanike ründamisega seoses kinni kolm inimest, ministeerium on olnud kontaktis rünnaku alla sattunud inimeste lähedastega.

Rünnaku ohvriks sattusid eestlastest mees ja naine, kes on mõlemad neljakümnendates eluaastates, ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Belovas.

The Times of India kirjutab, et 46-aastast Eha ja 45-aastast Vahurit rünnati sellepärast, et neid peeti ekslikult röövliteks.

Kohalik politseiülem Rajendra Prasad Goyal selgitas, et neil oli olnud janu ja nad astusid Udaipuris sisse ühte hütti, et vett paluda. Paraku pidas seal viibinud vanem naine neid ekslikult röövliteks ja hakkas appi karjuma. Naisele appi jooksnud kohalikud mehed hakkasid eestlasi kividega loopima, et neid eemale peletada. Paar leiti hiljem maantee ääres lebamas.

Goyal lisas, et tegu oli eksitusega ja rünnak ei olnud tahtlik. Sellegipoolest pidas politsei kinni kolm meest: Lalchand Bhili, Nathu ja Kanti. Politsei jahib veel kaht kahtlusalust.

Väljaande teatel on loodusearmastajatest eestlased olnud Indias 18 päeva ning enne Udaipuri külastasid nad veel mitut kohta.

Mees sai rünnakus kergemaid vigastusi, naise vigastused olid tõsisemad. Mõlemal on reisikindlustus. PZU Kindlustus teatas täna, et mees ja naine viibivad ravil erahaiglas ning kindlustusfirma on andnud haiglale garantiikirja kulude tasumise kohta.

«Mõlemal eestlasel on sõlmitud PZUs reisikindlustuse leping, kus meditsiiniabi kindlustussumma inimese kohta on 70 000 eurot. Tegutseme koos Eesti välisministeeriumiga selle nimel, et kannatanud saaksid ravi ning neil oleks võimalik peatselt kodumaale pöörduda,» ütles kindlustusfirma reisikindlustuse riskijuht Kaja Pukk.

Välisministeerium on valmis pakkuma rünnaku ohvritele kõikvõimalikku abi, alates suhtlemise vahendamisest India ametiasutustega ja lõpetades nõuandmisega.

Belovas märkis, et rünnaku alla sattunud eestlaste isiku kindlakstegemise ning nende lähedastega kontakti leidmise tegi lihtsaks see, et nad olid enne reisile minekut registreerinud end välisministeeriumi kodulehel.

«Kõik reisile minevad Eesti kodanikud võiksid kasutada võimalust ja registreerida end välisministeeriumi kodulehel. See teeb võimalike probleemide korral nende inimeste tuvastamise, lähedaste leidmise ja abi osutamise kiiremaks,» rääkis Belovas.

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto