Sisukord
Sport
Tänane leht
04.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Aasta Tartu maantee inimröövist Palju õnne Kivirünnaku ohvrid Indias paranevad Tagakülg Saarlastele tekitab praamipileti kallinemine meelehärmi Kerjuspoiss osutus suitsusõltlaseks President mängis noorepõlve lemmikmuusikat Leht: ELi siseministrid arutavad täna Schengeni lepingu ajutist peatamist Taxify tõi tänavatele 250 oma kaubamärgiga autot Eesti lühiuudised Kannatame, aga keegi ei lahku Majandus Ettevõtjad soovitavad bürokraatia digipööret India IT-hiid värbab poolsada eestlast Majanduse lühiuudised Välismaa Välismaa lühiuudised Putin süüdistas Türgit sõjakuriteos Politsei ei tea California veretöö motiivi Arvamus Henrik Roonemaa: Eesti muutub äpiks Olev Remsu: vähe loetud, palju räägitud raamat Ülle Madise: teaduse ja seaduse autoriteedist Türgi suursaadiku vastulause: ärgu keegi oodaku, et Türgi lubab riigi julgeolekut ohustavaid piiririkkumisi Päeva karikatuur Juhtkiri: Euroopa Liit peab näitama enesekindlust Postimees 1919. aastal: hariduspõllu harimine Petserimaal Liisa Tagel: valveajakirjanik lahkab tõrvikut Kultuur Fadista Ana Moura lõpetab maailmaturnee Tallinnas Sport Spordi lühiuudised 4.12 Liivamäele 7. koht, Tribuntsov täna finaalis Vabavõitleja Kaido Höövelson asub sumomeeste au päästma Talihärm tegi karjääri parima sõidu Varrak: võimalik, et tuleb teha karm otsus Tarbija Hullud endlid Islandil Tartu Uudne lahendus aitab nutikalt kodu kaunistada Laval käivad ringi väikese poisi mõtted Gümnasistid aitavad peakatet korras hoida Sirje Eomõis: lapsed lihtsalt peab liikuma saama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talihärm tegi karjääri parima sõidu

2 min lugemist

Östersundis jätkus eile laskesuusatamise maailmakarikas, kus 15 km individuaaldistantsil võtsid mõõtu naised. Esikoht läks ajaga 42.17,0 Dorothea Wiererile (ITA). Eestlastest tegi parima sõidu Johanna Talihärm, kes tiirudes eksis vaid üks kord (0+0+0+1) ja jõudis finišisse 46.24,3ga, kaotus võitjale +4.07,3. Kuigi viimane möödalask maksis Talihärmile 16. koha, on 31. koht 22-aastase laskesuusataja senise karjääri parim tulemus.

Hooaja eel oli Talihärmi eesmärk sõita üle maailmakarika 39. koht, ja juba esimesel individuaaldistantsil see õnnestuski. Eilsel sõidu eel Talihärm suuri eesmärke ei seadnud, kuid on saavutatud tulemuse üle väga õnnelik. «Ma ei oodanud tänaselt mitte midagi. Lihtsalt läksin ja tegin oma asja,» rääkis ta. «Eesmärk oli sõita ökonoomselt ja hoida kiirust, kuid samas jätta jõudu ka lõpuspurdiks. Tegin seda, mida terve suve oleme harjutanud, ja rohkem polnudki vaja,» kirjeldas Talihärm valitud taktikat.

Koondise funktsionaalse ettevalmistuse treener Kalmer Tramm oli samuti eilsega väga rahul. «Kõik tüdrukud olid enne starti positiivselt meelestatud ja võime rahule jääda,» sõnas Tramm. «Johanna tegi täna (eile – toim) väga ilusa soorituse ja tänane näitab, et tal on hea võistlusnärv. Pärast pealelaskmist andis laskmistreener Asko Johannale veel viimased nõuanded kaasa ja kõik õnnestus väga hästi,» oli Tramm rõõmus.

Tramm ei olnud kitsi kiitusega ka Lehtla ja Beilmanni aadressil: «Meril sõitis taktikaliselt väga hästi ja kuni viimase tiiruni lasi ju ka tema puhtalt. Esimese MK individuaaldistantsi kohta igati hea tulemus! Kadri aga oli tehnilise poole pealt palju parem kui segateates ja tegi ka tubli sõidu,» võttis Tramm naiste sõidud kokku.

Kadri Lehtla lõpuajaks oli eile 49.01,9. Koos kolme eksimusega (1+0+1+1) paigutas finišiaeg Lehtla 66. kohale. Koondise noorim liige Meril Beilmann näitas väga südikat sõitu ja puhast laskmist, kuid viimases tiirus eksis Beilmann kolmel korral (0+0+0+3), mis andis lõpuajaks 50.32,1 ning 79. koha. Individuaaldistantsidel lisab iga möödalask sportlase kontole ühe lisaminuti.

Laskesuusatamise maailmakarikas jätkub Östersundis juba ülehomme, 5. detsembril sprindidistantsidega.

Seotud lood
03.12.2015 05.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto