Sisukord
Arter
Tänane leht
12.12.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Näide lepingu liigi muutmisest Ninasarvikute õrnuseaeg Neinar Seli jäi kohtus lõplikult süüdi Tipust kõrvale Seli: Eesti õiguspraktika on väga kreenis Varjust püünele Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Heategevuslik autorinukkude müük lauluväljakul Seadused muutuvad terroriplaanija vastu armutuks Ieva Kupce naudib eesti keele õpinguid Horoskoop Tagakülg Male Armastus on nagu lõke Välismaa Me ei tahtnud enam oma laste tagant varastada Välismaa lühiuudised: 11.12.2015 Moraalne majakas Arvamus Egle Pullerits: päkapikud? Päkapikud… Mati Heidmetsa essee: sellist Eestit tahtsimegi! Juhtkiri: spordiarmastus on tähtis, aga… Postimees 1938. aastal: noorte tormiline austus Keresele Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: meie aja kangelane jälle ohvitserivormis Soome mees vehkleb ka Eesti eest Varjust püünele Moraalne majakas Eriti tuttavalt kõlav nägu Peeter Langovitsi tagasivaade: Salmi auhind eesti kirjandusele Kultuur Neljanda albumi sündroom Oye como va Koopiafolk Seks, narks ja aisakell pluss kotitäis lolle nalju Eluviis nimega Jan Jõemets Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Soome mees vehkleb ka Eesti eest Eriti tuttavalt kõlav nägu Ingomar Vihmar: kõige tähtsam on intuitsioon Vilja kui poliitiline nähtus Sport Žalgiris alistas Barcelona, Real väljalangemise äärel Spordi lühiuudised Pohlak: FIFAt juhivad praegu ameerika juristid ja PR-firma Pärast dramaatlilist võitu võib Augsburg saada vastaseks tippmeeskonna Rakvere pakkus senise hooaja suurima üllatuse Sildaru asub täna taas nimekate konkurentidega heitlema Tallinn Mis sandisti, see kohe uuesti Tarbija Jurist vastab Näide osaliste eriarvamustest Näide lepingu liigi muutmisest Tööandja soovidele ei maksa vaikides alluda AK Mati Heidmetsa essee: sellist Eestit tahtsimegi! Neljanda albumi sündroom Matemaatiline meditatsioon Disco Coldplay Gagarin Kuu peale ja Stalin demokraadiks Oye como va Koopiafolk Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Eluviis nimega Jan Jõemets 61+ peod tekitavad masendust 50 asja, mida tahaks enne jõule näha Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Vilja kui poliitiline nähtus Arter Geikristlaste jõulud Ingomar Vihmar: kõige tähtsam on intuitsioon Pöörased üheksakümnendad! Naised Süüria diktaator Assadi ümber Eesti parimale naisjalgpallurile meeldib maal elada Ebaromantiline remont Eesti laulumehed Tenerifel Moskvasse tagasi ei taha Tartu Pohlak: FIFAt juhivad praegu ameerika juristid ja PR-firma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Geikristlaste jõulud

4 min lugemist
Selle laua juures geikristlaste palvused toimuvadki. FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinna kesklinnas asuvasse OMA keskusesse kogunesid läinud pühapäeva õhtul geikristlased, et isekeskis jõuluõhtut pidada.

Tellijale Tellijale

Sel pühapäeval, kui torm Eestimaal puid langetab, on OMA keskuses (see on Eesti LGBT ehk lesbiliste, geide, bi- ja transseksuaalsete inimeste kooskäimiskoht) mõnusalt ja koduselt soe ning köök lõhnab hõrgutiste järele. Kuigi jõulupidu peaks algama kell 17, on esialgu kohal vaid neli naist, ent hiljem tuleb rahvast juurde. Silma ei hakka mitte mingeid jõulukaunistusi, rääkimata haljast kuusest; geikristlaste palveruumis põlevad vikerkaarevärvilise linaga laual, millele on asetatud piibel, vaid mõned küünlad. Ja ei mingeid kingitusi – n-ö kohustuslikku kinkimist on detsembris niigi tüütult palju.

Külalisi võtavad vastu noorepoolsed Maria ja Sandra, kes ei lausu meie visiidi ajal vist ainsatki sõna. Olgu kohe lisatud, et sugugi mitte kõik jõuluõhtul osalejad ei soovinud pildile jääda – eelarvamused vähegi teistsuguste inimeste suhtes on ühiskonnas ikka veel tugevad. Naised tegelevad toitude ettevalmistamisega: Sandra paneb lauale hapukapsast, omavalmistatud verivorste (soole asemel on kasutatud vetikalehte, mille sisse on keeratud oad, tatar, sibul ja peet), kuskussi ja salatit, Maria puhastab hiigelsuuri granaatõunu. Enamik jõuluõhtule saabujatest on taimetoitlased.

11.12.2015 14.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto