Sisukord
Välismajandus
Postimees
08.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pirita teel on ka täna seisakuid oodata Esikülg 8.12 Suur fentanüülikogus tõi pika vangistuse Pikalt kadunud olnud Kaarel Arb leiti surnuna Esimesed põgenikud jõuavad Eestisse jaanuaris Kliinikum hakkas vastu riigi koondamisnõudele Eesti lühiuudised Pärnu pääses kõige hullemast Majanduse lühiuudised Kihlunud president plaanib abielluda veel ametiajal Draamateatri jõululaadalt leidis nii suupistet kui kehakatet Majandus Seaduseauk võimaldab Taxifyl vahendada «sõidujagajaid» Naftakartell on kriisis Välismaa KGB arhiivid Ukrainas võivad pakkuda huvitavat Eesti ajaloolastele Lätis jätkab senine koalitsioon Välismaa lühiuudised Läti valitsusi sel sajandil Läti peaminister astus restart’i lubades tagasi Arvamus Rasmus Kattai: Eestile lüüakse häirekella Juhtkiri: kangelased kummikutes Marko Mihkelson: kordan, Eestit rünnatakse! Nils Niitra: tagahoovi kodanikuühiskond Postimees 1932. aastal: väljarändamine on rahvaste juures paratamatu Mari Tammar: Savisaar sidus end lahti, mina seon end kokku! Kultuur Minna või jääda? Näosaate võitja tulevikuplaane ei avalda Anu Saagim arvustab: Stig Rästa – rosinasilmne pätipoiss Sport Suured ja väiksemad meistrid Spordi lühiuudised Meeskond, kes on teel surematuse poole Tarbija Nutikellad ja aktiivsusmonitorid said lõpuks populaarseks PS2 mängude mängimiseks uuel konsoolil tuleb uuesti maksta Tartu Roolijoodikud lähevad nüüd vangi Tasulise parkimise ala laieneb Lõunakeskus asus hooga laienema Tartu ülikool loobub Tamme apteegist Linnuks muutumise lugu Jelena Frunze: mõõdame ja kaalume Tartu erahuvikoole Urmas Klaas: millele ja miks kulutame? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naftakartell on kriisis

3 min lugemist
  • Suurim kartellisisene vastuolu on Saudi Araabia ja Iraani vahel.
  • OPECi mõju nafta hinna kujunemisele on vähenenud ja uueks tegijaks on saanud USA
  • Nafta hind läks langusesse
FOTO: Allikas: Quandl.com

Mootorsõidukite omanikud peaksid olema rahul, sest Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) ei suutnud toodangu vähendamises kokkuleppele jõuda, mis pani niigi madala nafta hinna edasi langema ning teeb nafta ja naftasaaduste edaspidise järsu hinnatõusu vähetõenäoliseks.

Tellijale Tellijale

Reedel Viinis toimunud OPECi kohtumisel, mis kestis üle kuue tunni, ei suudetud ületada lõhet tootmise vähendamise ja seniste mahtude säilitamise pooldajate vahel. Kui varasematel kohtumistel on suudetud erinevused ületada ning lõppkokkuvõttes tootmiskvootides kokku leppida, siis seekord jäädigi eri meelt.

Tootmise vähendamist nõudsid eelkõige Iraan ja Venezuela, aga need riigid ei suuda või ei soovi ise seda teha.

07.12.2015 09.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto