Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suur fentanüülikogus tõi pika vangistuse

Fentanüül puhta ainena. FOTO: Politsei

Ringkonnakohus kinnitas alama astme kohtu määratud seitsmeaastase vangistuse varem narkokuriteos süüdi mõistetud Maksim Jankovskile, kellelt kätte saadud fentanüülikogusest piisanuks 70 000 inimesele narkojoobe tekitamiseks.

Tellijale Tellijale

Oma sõnade järgi kohtus 27-aastane Maksim Jankovski 2013. aasta 13. jaanuaril Lasnamäe kiirtoidukohas oma vana sõbra Sergei Smirnoviga. Mehed kohtusid, et arutada veebilehe tegemist, mida Smirnov Jankovskilt tellida soovis. Smirnov tahtis müüa Rae vallas Kurna külas Farmi tee ääres  kinnistuid ning selleks pidigi Jankovski tegema veebilehe.

Et asjast paremat ülevaadet saada, otsustasid mehed kohapeale sõita. Kuna mindi Jankovski autoga, siis tema juhtis ja Smirnov näitas teed. Pärale jõudnud, vaatasid nad veidi aknast välja, arutasid asja ja leppisid kokku, millal Jankovski tuleb veebilehe jaoks pilte tegema. Töö eest pidi ta saama 500 eurot.

Tagasiteel läks Smirnov Tallinna ringteel Jüri juures auto pealt maha ning Jankovski sõitis koju. Kuna teel olles olevat ta kuulnud auto juures imelikku kolinat, sõitis ta järgmisel päeval oma abikaasale kuuluva pandimaja kõrval asuvasse autoremonditöökotta, kus palus tuttavatel remondimeestel auto üles tõsta. Remondimehed tegidki seda, ent ise nad auto alla uudistama ei läinud.

Jankovski läks ise ja pärast paariminutist pusimist nägid remondimehed teda närviliselt välja tulemas. Jankovski tegi suitsu, palus auto alla lasta ning sõitis minema. Mitte lihtsalt minema, vaid välismaale, pooleteiseks aastaks, lähedastega kontakteerumata. Poolteist aastat hiljem ta naasis ning politsei vahistas ta.

07.12.2015 09.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto