Sisukord
Välismaa
Postimees
08.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pirita teel on ka täna seisakuid oodata Esikülg 8.12 Suur fentanüülikogus tõi pika vangistuse Pikalt kadunud olnud Kaarel Arb leiti surnuna Esimesed põgenikud jõuavad Eestisse jaanuaris Kliinikum hakkas vastu riigi koondamisnõudele Eesti lühiuudised Pärnu pääses kõige hullemast Majanduse lühiuudised Kihlunud president plaanib abielluda veel ametiajal Draamateatri jõululaadalt leidis nii suupistet kui kehakatet Majandus Seaduseauk võimaldab Taxifyl vahendada «sõidujagajaid» Naftakartell on kriisis Välismaa KGB arhiivid Ukrainas võivad pakkuda huvitavat Eesti ajaloolastele Lätis jätkab senine koalitsioon Välismaa lühiuudised Läti valitsusi sel sajandil Läti peaminister astus restart’i lubades tagasi Arvamus Rasmus Kattai: Eestile lüüakse häirekella Juhtkiri: kangelased kummikutes Marko Mihkelson: kordan, Eestit rünnatakse! Nils Niitra: tagahoovi kodanikuühiskond Postimees 1932. aastal: väljarändamine on rahvaste juures paratamatu Mari Tammar: Savisaar sidus end lahti, mina seon end kokku! Kultuur Minna või jääda? Näosaate võitja tulevikuplaane ei avalda Anu Saagim arvustab: Stig Rästa – rosinasilmne pätipoiss Sport Suured ja väiksemad meistrid Spordi lühiuudised Meeskond, kes on teel surematuse poole Tarbija Nutikellad ja aktiivsusmonitorid said lõpuks populaarseks PS2 mängude mängimiseks uuel konsoolil tuleb uuesti maksta Tartu Roolijoodikud lähevad nüüd vangi Tasulise parkimise ala laieneb Lõunakeskus asus hooga laienema Tartu ülikool loobub Tamme apteegist Linnuks muutumise lugu Jelena Frunze: mõõdame ja kaalume Tartu erahuvikoole Urmas Klaas: millele ja miks kulutame? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lätis jätkab senine koalitsioon

1 min lugemist
Laimdota Straujuma. FOTO: Reuters/ScanPix

See, et Laimdota Straujuma tagasi astub, ei olnud mingi uudis. Läti ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias arutati seda kolm nädalat, peaaegu kuu aega. Uudis oli ainult see, et see juhtus täna (esmaspäeva) hommikul. Muidugi on ekspertide seas küsimus: miks ja mis ja kuidas seletada välisvaatlejale, et kõik niimoodi paugust juhtus?

Mängus on lahkarvamused Ühtsuse erakonna juhtivas ladvikus – need erimeelsused ajendasid peaministrit otsust vastu võtma. Erimeelsused strateegilise juhtimise, reformide kiiruse ja vajaduse asjus – need on kolm peamist põhjust, mille tõi esile Ühtsuse esinaine Solvita Āboltiņa. Ma ei taha spekuleerida, mis võis olla peamine põhjus. Need on omavahelised erakonnasisesed asjad. Küsimus on, kuidas vaatamata lahkarvamustele jõutakse Lätis parima tulemuse ja töövõimelise valitsuseni.

Kindlasti jätkab praegune valitsuskoalitsioon, kuid mul on tunne, et tekib juurde veel neljas koalitsioonipartner: Regioonide Allianss. Et kindlustada parlamendis reformide poolehoidu nii muulasküsimustes, kooseluseaduses kui mõnes eelarveprobleemis.

Ja muidugi tekib pärast seda suurem küsimus: kellest saab peaminister? Kõneldud on nii praegusest siseministrist Rihards Kozlovskisest, roheliste poolt põllumajandusministrist härra Jānis Dūklavsist kui ka muidugi mõista Ühtsuse esinaisest Solvita Āboltiņast. 

Seotud lood
07.12.2015 09.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto