Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

Serbia endine kaitseminister Bratislav Gasić. FOTO: SCANPIX

TSITAAT

«Mulle meeldivad naisajakirjanikud, kes nii kergesti põlvitavad.»

Serbia nüüdseks endise kaitseministri Bratislav Gasići kommentaar, mis viis tema tagandamiseni.  

Paavst tõi Lõuna-Itaaliat rändekriisis eeskujuks

Paavst Franciscus tõi Lõuna-Itaaliat migrantide vastuvõtmisel eeskujuks kogu maailmale ja tunnustas Itaalia vaprat rannavalvet, teatas Vatikan esmaspäeval. Kirikupea tänas pühapäevaõhtuses videoläkituses Itaalia rannavalve liikmeid, kes on etendanud juhtrolli migrantide päästmisel Vahemerel. «Te olete vaprad mehed ja naised, Jeesuse poolt toodud lootuse tööriistad,» ütles paavst.

Pühapäeval teatas Itaalia rannavalve enam kui 4600 migrandi päästmisest Liibüa ranniku lähedal.

AFP/BNS

Ameerika on kulutanud juudiasundustele miljoneid

Ameerika Ühendriikide sponsorid on suunanud viimastel aastatel Läänekalda juudiasundustesse üle 200 miljoni dollari, kirjutas esmaspäeval Iisraeli liberaalne päevaleht Haaretz.

Lehe andmetel pumbati raha asundustesse umbes 50 mittetulundusühingu kaudu ning sellega rahastati nii hoonete ostmist, asunike elukvaliteedi parandamist kui ka näiteks õigusabi juudiäärmuslastele.

Ajalehe hinnangul näitab võimalus asundustele kulutatud summasid tuludest maha arvata, et Ameerika soodustab asundustegevust, mida Washington peab ametlikult rahu takistavaks.

AP/BNS

148 süüdimõistetut on tänavuse aasta jooksul hukatud Saudi Araabias.

Islamiriiki vaevab rahanappus

Terrorirühmitis Islamiriik (ISIS) teenib kuus peamiselt maksudest ja konfiskeerimistest umbes 80 miljonit dollarit, kuid on õhulöökide tõttu oma naftataristule rahalistes raskustes, kirjutas Londoni analüüsikeskus IHS esmaspäeval.

IHS Conflict Monitor märkis värskes raportis, et erinevalt teistest rühmitustest, näiteks Al-Qaedast, ei sõltu ISIS välisrahastusest, kuna võib arvestada tuluga oma kontrolli all olevatelt aladelt Süürias ja Iraagis.

IHSi hinnangul on ISISe igakuine sissetulek 2015. aasta lõpus umbes 80 miljonit dollarit, millest umbes pool tuleb maksudest ja konfiskeerimistest, 43 protsenti naftamüügist ning ülejäänu uimastikaubitsemisest, elektrimüügist ja annetustest.

«ISIS maksustab elanikkonda, konfiskeerib omandit, saab tulu riigiettevõtetest ning nafta- ja gaasimüügist. Teistel terrorirühmitustel selliseid võimalusi ei ole,» ütles IHSi juhtivanalüütik Columb Strack. Samas ei ole teistel rühmitustel ka märkimisväärset territooriumi valitseda ning seetõttu «ei ole tõenäoline, et kogu 80 miljonit dollarit kulutatakse relvadele ja pommide valmistamisele», lisas Strack.

AFP/BNS

India lennuk tegi Moskvas hädamaandumise

Üle Atlandi ookeani lennanud India lennuk tegi hädamaandumise Moskva Domodedovo lennuväljal, sest ühel reisijal hakkas halb, ütles hädaabiteenistuste allikas.

Ta täpsustas, et Air Indiale kuuluv Boeing-777 lendas New Yorgist Mumbaisse, kuid umbes kella 9.00 ajal teatas lennukikomandör 1981. aastal sündinud India reisija enesetunde järsust halvenemisest. Otsustati maanduda ja mees haiglasse toimetada. Maandumise hetkeks oli reisija koomasse langenud ja toimetati kiiresti reanimatsiooniosakonda, teadis allikas rääkida.

Tema väitel tarvitas mees reisi ajal liigselt alkoholi.

Interfax/BNS

07.12.2015 09.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto