Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
08.12.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pirita teel on ka täna seisakuid oodata Esikülg 8.12 Suur fentanüülikogus tõi pika vangistuse Pikalt kadunud olnud Kaarel Arb leiti surnuna Esimesed põgenikud jõuavad Eestisse jaanuaris Kliinikum hakkas vastu riigi koondamisnõudele Eesti lühiuudised Pärnu pääses kõige hullemast Majanduse lühiuudised Kihlunud president plaanib abielluda veel ametiajal Draamateatri jõululaadalt leidis nii suupistet kui kehakatet Majandus Seaduseauk võimaldab Taxifyl vahendada «sõidujagajaid» Naftakartell on kriisis Välismaa KGB arhiivid Ukrainas võivad pakkuda huvitavat Eesti ajaloolastele Lätis jätkab senine koalitsioon Välismaa lühiuudised Läti valitsusi sel sajandil Läti peaminister astus restart’i lubades tagasi Arvamus Rasmus Kattai: Eestile lüüakse häirekella Juhtkiri: kangelased kummikutes Marko Mihkelson: kordan, Eestit rünnatakse! Nils Niitra: tagahoovi kodanikuühiskond Postimees 1932. aastal: väljarändamine on rahvaste juures paratamatu Mari Tammar: Savisaar sidus end lahti, mina seon end kokku! Kultuur Minna või jääda? Näosaate võitja tulevikuplaane ei avalda Anu Saagim arvustab: Stig Rästa – rosinasilmne pätipoiss Sport Suured ja väiksemad meistrid Spordi lühiuudised Meeskond, kes on teel surematuse poole Tarbija Nutikellad ja aktiivsusmonitorid said lõpuks populaarseks PS2 mängude mängimiseks uuel konsoolil tuleb uuesti maksta Tartu Roolijoodikud lähevad nüüd vangi Tasulise parkimise ala laieneb Lõunakeskus asus hooga laienema Tartu ülikool loobub Tamme apteegist Linnuks muutumise lugu Jelena Frunze: mõõdame ja kaalume Tartu erahuvikoole Urmas Klaas: millele ja miks kulutame? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linnuks muutumise lugu

2 min lugemist
«Lindvistikas» esitab Valdur Mikita ka ennustused, milline võiks elu Eestis ollwa saja, kahesaja või tuhande aasta pärast. FOTO: Maria Kilk

Välgi metsade semiootik Valdur Mikita on maha saanud viimase raamatuga oma ulguvate rehade triloogiast. «Metsiku lingvistika» ja «Lingvistilise metsa» kolmanda vennana on äsja trükist tulnud «Lindvistika ehk Metsa see lingvistika».

Tellijale Tellijale

Kaks aastat tagasi ilmunud ja kohe väga populaarseks osutunud «Lingvistilise metsa» fenomeni ei oska Valdur Mikita ka nüüd selgitada.

Ta tõdeb, et kirjanduslikus plaanis ei ole «Lingvistiline mets» tippteos, kuid see täitis teatud sotsiaalse lünga: tükk aega ei olnud meil ilmunud sellist raamatut, mida huvilised oleks saanud koos lugeda, mille üle oleks saanud koos mõelda ja millele oleks saanud koos vastu vaielda.

07.12.2015 09.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto