Sisukord
Välismaa
Tänane leht
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori

3 min lugemist
  • Malik sündis ja sai hariduse Pakistanis, elas Saudi Araabias ning abiellus USAs.
  • Abielu võimaldas Malikil saada viisa ja asuda elama Ameerika Ühendriikidesse.
  • Paar tutvus internetis, esimest korda kohtusid nad palverännakul Mekasse.
  • Arvatakse, et paar kasutas oma last näitamaks end tavalise perena.
Tashfeen Malik, kellest võinuks saada apteeker ja hoolas lapsevanem, kuid sai hoopis tapja. FOTO: AFP/SCANPIX

Uurijad peavad 2. detsembril Ameerika Ühendriikides San Bernardinos koos abikaasaga kohalikus hoolekandekeskuses veresauna korraldanud ning 14 inimest maha lasknud Tashfeen Maliki terroriakti peaarhitektiks – just naine olevat olnud see, kes meelitas kuritööle kaasa oma mehe Syed Rizwan Farooki.

Tellijale Tellijale

Võimud on jõudmas järeldusele, et Malik (29) oli tundnud aina rohkem tõmmet äärmusliku islamiideoloogia poole. Farook (28) suhtunud teemasse küll uudishimulikult, kuid märksa vaoshoitumalt.

«Must hobune selles mängus on naine, Malik,» tsiteeris Wall Street Journal Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja luurekomitee esimeest Michael McCauli. «Arvame, et tal oli radikaliseerumisprotsessis suur roll.»

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto