Sisukord
Kaup ja teenused
Tänane leht
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit

2 min lugemist
Elroni juhatuse senine esimees Andrus Ossip FOTO: Liis Treimann

Kui mais rääkis Elron plaanist soetada Tallinna-Tartu rongiliinile mitu uut mugavat ekspressrongi aastaks 2018, siis nüüd kaalutakse ka muid võimalusi.

Tellijale Tellijale

«See teema on meil jätkuvalt laua peal, aga on ka alternatiivid, mida me juurde kaalume,» selgitas Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip, miks ei ole Elron esitanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile taotlust kevadel välja käidud ettepaneku osas, kus rongifirma soovis 2018. aastaks tuua Tallinna-Tartu liinile juurde kolm uut mugavat luksusrongi, kus pingivahe oleks laiem ning olemas oleks ka toitlustusvagun.

Kuigi Ossipi kinnitusel on uute rongide soetamine jätkuvalt võimalik variant, on selle kõrvale tekkinud veel kaks arvestavat alternatiivi. Teiseks on juba turule tekkinud arvestava variandina hübriidrong, mis Elronile tähendaks osa elektrirongide muutmist selliselt, et need oleksid võimelised ka diisli peal sõitma. Kolmas ja kõige säästlikum variant on võimalus osta juuresolevatele kolmevagunilistele diiselrongidele neljas vagun juurde. «Nende vahel me püüame leida seda, mis meie jaoks on pikemas perspektiivis see kõige õigem,» sõnas Elroni juhatuse esimees.

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto